Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1615 postów 408 komentarzy

wyszperane i otrzymane

Jacek - Zaglądam tu i ówdzie. Częściej oczywiście ówdzie. Czasem coś dostanę, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjęciu jest Janek, z którym 15 sierpnia byliśmy pod Krzyżem.

Natychmiast uwolnić Grzegorza Brauna !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ruch Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „NIEZŁOMNI”

 

Warszawa, 29 lipca 2014 r.

 

 

Natychmiast uwolnić Grzegorza Brauna !

 

WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI PROTESTACYJNEJ – NAPISZ LIST DO UWIĘZIONEGO !

 

 

Dziś na mocy decyzji SSR Krzysztofa Korzeniewskiego (sygn. akt II K 462/11) z II Wydział Sądu Rejonowego dla Wrocławia - Śródmieścia został aresztowany Grzegorz Braun - twórca filmów dokumentalnych, m.in. obrazów: „Towarzysz Generał”, „TW Bolek”, „Poeta pozwany” czy „Transformacja” Grzegorz Braun. Najwidoczniej są to represje za jego antykomunizm i zaangażowanie w ujawnianie sądowo-państwowej ochrony takich komunistycznych zbrodniarzy jak Wojciech Jaruzelski czy Czeslaw Kiszczak. Przypominamy, że jego film „Towarzysz Generał” obejrzał co dziesiąty Polak!

 

 

Natychmiastowe zastosowanie kary aresztu w sprawie Grzegorza Brauna skrytykował w wypowiedzi dla portalu niezalezna.pl m.in. Wiesław Johann, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, cyt.

 „Sprawa Grzegorza Brauna to szczególny przypadek. Podczas jego procesu sąd co najmniej trzykrotnie złamał konstytucję oraz Europejską Konwencję Praw Człowieka (...) Gdyby Grzegorz Braun pozwał sprawę do Strasburga, Polska musiałaby zapłacić mu wysokie odszkodowanie, ponieważ kilkakrotnie zostały złamane jego podstawowe prawa wynikające z Europejskiej Konwencji Praw Człowieka”.

 

Kara ta w Unii Europejskiej jest bezprawna; zgodnie z treścią orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu (zob. orzeczenie ETPCz w sprawie Kyprianou przeciw Cyprowi) - kary porządkowej nie może nałożyć sędzia, który jednocześnie jest oskarżycielem, świadkiem i / lub poszkodowanym w danej sprawie.

 

Klika dni temu, tj. 24 lipca br., Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał w sprawie lidera KPN-NIEZŁOMNI Adama Słomki (sygn. II AKz 447/14) konieczność zadośćuczynienia mu za bezprawne aresztowanie z uwagi na podobne przesłanki jak w przypadku uwięzienia Grzegorza Brauna (zob. materiał na YouTube z posiedzenia sądu http://www.youtube.com/watch?v=XtFEP7ZH5OE ).

 

 

Wrocławski wymiar sprawiedliwości po zdecydowanej obronie komunistycznego zbrodniarza mjr Zygmunta Baumana postanowił wprost stosować metody putinowskiej Rosji czy reżimu Łukaszenki wobec znanego reżysera, nauczyciela akademickiego, scenarzysty i publicysty.

 

Stąd 2 sierpnia (tj. w najbliższą sobotę) różne środowiska patriotyczne zorganizują we Wrocławiu protest w obronie Grzegorza Brauna i przeciwko używaniu wymiaru sprawiedliwości do systemowej obrony komunistycznych zbrodniarzy wbrew art. 2 i 19 Konstytucji RP. Przypominamy, że nasze środowisko uczestniczyło w poprzednich posiedzeniach wrocławskiego sądu w sprawie uwięzionego reżysera, np. 27 czerwca 2013 r. (zob. relację i posiedzenie sądu na YouTube http://www.youtube.com/watch?v=qTvyaKNVIwU ).

 

 

Wszystkich świadomych patriotów zapraszamy do wysyłania konwencjonalnych listów poparcia dla Grzegorza Brauna na adres Aresztu Śledczego we Wrocławiu, Świebodzka 1, 50-046 Wrocław lub za pośrednictwem poczty e-mail na adres: as_wroclaw@sw.gov.pl oraz protestów na bezprawne działania za pośrednictwem poczty e-mail na adresy:prezes@wroclaw-srodmiescie.sr.gov.pl ; IIkarny@wroclaw-srodmiescie.sr.gov.plz czytelnym żądaniem włączenia do akt sprawyprowadzonej przez Sąd Rejonowy dla Warszawy – Śródmieścia, II Wydział Karny – sygn. akt II K 462/11.

 

 

Domagamy się też przede wszystkim niezwłocznego uwolnienia Grzegorza Brauna i wyciągnięcia daleko idących konsekwencji dyscyplinarnych wobec SSR Krzysztofa Korzeniewskiego. Bowiem sędzia, który zastosował areszt wobec Grzegorza Brauna powinien zostać wyłączony z prowadzenia sprawy.

 Nie można uznać sądu za bezstronny, gdy zachowania sędziów (wypowiedzi czy inne przejawy ich stosunku do sprawy lub stron postępowania), poprzedzające wyrokowanie, świadczą o ukształtowaniu sobie poglądu przed rozpoznaniem sprawy. W takiej sytuacji uczestnicy postępowania mogą zasadnie obawiać się bezcelowości swych starań o przekonanie sędziów, zatem nie mogą obdarzyć sędziów zaufaniem niezbędnym dla rzetelnego przebiegu procesu(wyr. S.A. w Krakowie z 12.11.1998 r., II Aka 199/98, KZS 1998, Nr 12, poz. 34). Stwierdzić trzeba, że wyrażone powyżej poglądy znajdują oparcie nie tylko w Biurze Studiów i Analiz SN Biuletyn Prawa Karnego nr 2/09 wymienionym w kasacji przy uchwale Sądu Najwyższego z dnia 26 kwietnia 2007 r., I KZP 9/07 (OSNKW z 2007 r., z. 5, poz. 39), ale wyrażane były przez Sąd Najwyższy także w innych orzeczeniach, co sprawia, że można mówić o swego rodzaju linii orzeczeń (zob. wyrok z dnia 29 sierpnia 2006 r., V KK 107/05, OSNKW z 2006 r., z. 10, poz. 96, wyrok z dnia 26 czerwca 2008 r., V KK 128/08, LEX 438465, wyrok z dnia 16 stycznia 2008 r., IV KK 392/07, Prok. i Pr. z 2008 r., nr 5, poz. 9).

 

 

 

Nasze środowisko apeluje przy tym równocześnie o szeroki udział w organizowanej we Wrocławiu akcji protestacyjnej przewidzianej na 2 sierpnia br.

 

Za Ruch Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „NIEZŁOMNI”

 

(-) Zygmunt Miernik

(-) Adam Słomka
-- 
"Może by więc zacząć od uporządkowania mechanizmu pozwalającego obywatelom wpływać 
na decyzje ich dotyczące,
 przy pomocy referendum? Należy domagać się zmiany ustawy o referendum tak, 
by po zebraniu pod wnioskiem określonej liczby podpisów było one obligatoryjne, 
a wynik referendum bez względu na frekwencję wiążący dla władzy." -- M.Todd

KOMENTARZE

 • Jacku
  GESTAPO-SS-KRIPO-STASI-SMIERSZ-NKWD-PZPR-UB-SB-WSI - taki jest rodowód większości "wymiaru sprawiedliwości" w III RP/PRLbis. W POlsce bo nie Polsce nie ma "Wymiaru sprawiedliwości" tylko "Układ polityczno-biznesowo-towarzyski". Masz kasę, znajomości lub kasę i znajomości to jesteś nietykalny. Nie masz kasy, znajomości, jesteś biedny emeryt, upośledzony, jesteś uczciwym obywatelem płacącym podatki to jesteś śmieciem dla "Układu". Zwykłym robakiem którego można rozdeptać i zniszczyć jednym podpisem, wyrokiem, pismem urzędowym. Zabiorą ci wszystko wraz z godnością w świetle żydobolszewickiego "prawa" a nawet jak wyjdzie, że to pomyłka to nie dostaniesz nawet przeprosin. Polska to bandytyzm i bagno pod płaszczykiem demokracji i sprawiedliwości.
 • Jacku
  Organizatorzy akcji "Wszystkich nas nie zamkniecie" wezwani do sądu Organizatorzy manifestacji "Wszystkich nas nie zamkniecie", która odbyła się w czerwcu we Wrocławiu jako protest przeciw surowym karom za zakłócenie wykładu stalinowca Zygmunta Baumana, zostali wezwani na policję - dowiedział się portal niezalezna.pl.

  Ponad 2 tysiące ludzi przeszło na początku czerwca w marszu „Wszystkich nas nie zamkniecie” organizowanym przez wrocławski oddział Stowarzyszenia Koliber i kilkanaście innych organizacji. Uczestnicy akcji chcieli wyrazić swój sprzeciw przeciwko skandalicznemu wyrokowi, który zapadł 19 maja przed Sądem Rejonowym we Wrocławiu. Sędzia Paweł Chodkowski skazał pięciu kibiców na 30-dniowy areszt, jednego na 20 dni aresztu oraz wysokie kary pieniężne. Wszystko za zakłócenie wykładu byłego stalinowca Zygmunta Baumana (obecnie socjologa).

  Teraz - jak się okazuje - kłopoty mogą mieć sami organizatorzy akcji "Wszystkich nas nie zamkniecie". Portal niezalezna.pl dowiedział się, że 13 sierpnia będą oni przesłuchiwani przez policję (na razie w charakterze świadków) na okoliczność popełnienia przestępstwa z kodeksu karnego art. 232 ("Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe sądu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5").

  Do tej pory dało nam się ustalić, że przesłuchiwani na policji będą Michał Wlazło ze Stowarzyszenia Koliber (główny organizator pikiety), Mikołaj Kamiński (Młodzież Wszechpolska) oraz Bożena Zielińska (WKS Śląsk).

  - To skandal. Manifestacja była w pełni legalna. Okazuje się, że temat, który starał się załagodzić nawet prezydent Wrocławia (który apelował o zmniejszenie kar dla kibiców - przyp. red.), znowu powraca - mówią członkowie wrocławskiego Kolibra w rozmowie z portalem niezalezna.pl. http://niezalezna.pl/57851-nasz-news-organizatorzy-akcji-wszystkich-nas-nie-zamkniecie-wezwani-do-sadu
 • Jacku
  JAK WYGLĄDA PRAWO W POLSCE DLA PRZECIĘTNEGO OBYWATELA? Korupcja jest jak ośmiornica mająca wiele macek, które należy obciąć! Kto w tak skorumpowanym kraju to zrobi? PRZECIEŻ NIE NASZA NAJLICZNIEJSZA W EUROPIE ARMIA PROKURATORÓW! Weźmy tylko przykłady: •- sprawa Palikot zapomniał o samolocie i dwóch autach
  Z dokumentów CBA wynika, że Palikot miał nakłamać w sześciu oświadczeniach majątkowych z lat 2007 – 2010. CBA znalazło aż kilkadziesiąt nieprawdziwych informacji (ok.100 milionów zł). Jednak, zdaniem prokuratury, jako absolwent filozofii mógł sobie pozwolić na nonszalancję w podejściu do dokumentów skarbowych. Najwidoczniej prokurator Joanna Chojnowska z PO w Warszawie nie słyszała ona o Konstytucji III RP. -cytat: Art. 32. 1.Wszyscy są wobec prawa równi. Sprawa Amber Gold; - http://vod.gazetapolska.pl/6361-amber-gold-podsumowanie-afery
  - .... Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, która przez 3 miesiące nie zajmowała się skargą zgłoszoną jej przez KNF ws. AG ,dyrektor w Prokuraturze Krajowej-Piotr Wesołowski (6 miesięcy trzymał w swoim biurku, sprawę skargi KNF na AG). Wg "Rzeczpospolitej" 31.08.2012 r., ...dokument utknął u Piotra Wesołowskiego - prokuratora z Gdańska i wicedyrektora Biura Prokuratora Generalnego, Odnosi uzasadnione wrażenie, że w tych instytucjach muszą zatrudniać jakieś osoby: ociężale umysłowo, o małym ilorazie inteligencji, ( mało mobilne intelektualnie). Trudno to sobie wytłumaczyć (całkowicie bezradne sądy , bezradna gdańska policja - efekt umorzono mu aż 14 grzywien i nie odsiedział we więzieniu ani jednego dnia (miał przecież aż 9 wyroków i ok. 7,5 roku "zarobionego" więzienia. Marcin P. był menelem, przestępcą bez wyuczonego zawodu, (złodziejem i oszustem), bez stałego adresu zamieszkania, latami ścigany przez pomorskie sądy oraz policję. Nikt z setek osób: z sądu , prokuratury, policji, ABW, sąsiadów, firmy AG, nie rozpoznał, że ten ścigany przestępca to Marcin P. Polecam:http://vod.gazetapolska.pl/6361-amber-gold-podsumowanie-afery
  Dla milionów Obywateli, obraz (karanej z całą surowością prawa przez wymiar sprawiedliwości) schorowanej staruszki sprzedającej pietruszkę, czy niedorozwiniętego chłopca, który zjadł w sklepie batonik za 90 gr.(skazany na areszt, skazana kobieta, która nie wydrukowała paragonu fiskalnego za -2 grosze, ponad 80 letnia rencistka, staruszka spod Wrocławia, która zimą nie chcąc zamarznąć, zebrała w lesie chrust i również przykładnie przez sąd ukarana, jest tym prawdziwym, nie retuszowanym obrazem Realu czyli Rzeczywistości III RP "demokratycznego, obywatelskiego państwa prawa"
 • Jacku
  Gdy Naród Polski odzyska władzę nad swym Krajem/Ojczyzną będzie OPCJA ZERO, a potem powinny się posypać piękne wyroki przeciwko sprzedajnym władzom, sprzedajnej policji, prokuratury i sędziów na usługach mafii politycznej.Tym razem nie będzie taryfy ulgowej za przestępstwa i zbrodnie na Narodzie Polskim. Będą bezwzględnie ścigani także poza granicami i odpowiednio tam potraktowani.
 • ----------- MICHNIKA TEŻ WIĘZILI
  --a ilu było internowanych -np.Komorowski
 • @ninanonimowa 15:05:12
  Miichniiikkk gdy "siedział" to na szkolenia do Moskwy potajemnie jeździł, a gdy siedział to mu współwięźniowie odbyt zwiedzali, uczyli go loda, stąd te jego jąkanie, a klawisze mieli ubaw, to siedzenie było legendowaniem "opozycjonisty" nazywane, a Szczynukowicz zwany "komorowskim" "siedział" a raczej wczasował w ośrodku wczasowym LWP, także w tym celu, Bolek także. Prawdziwi opozycjoniści gryzą ziemię, lub żyją w nędzy.
 • @Kula Lis 62 19:59:19
  ----------NIE !!! Panie KULA LIS - michnik szwendał się po / PARYŻACH / nie po Moskwie !--mam wiedzę !! manipuluje Pan
 • @ninanonimowa 22:26:11
  Ty masz wiedzę? nie rozśmieszaj mnie. To o czym pisałem jest dostępne w internecie. Poszukaj sobie.
 • @Kula Lis 62 23:16:40
  --- Pan z internetu a ja !!! od świadków / na własne oczy i uszy / tworzyli rząd Mazowieckiego
 • @ninanonimowa 23:21:25
  To o czym piszesz to było po "odsiadce" i szkoleniu w Moskwie na "opozycjonistę" i legendowaniu. Tam bywał w Paryżu także "Wajda", posuwał wtedy małolatę(5 lat) młodszą Młynarską zgodnie z zasadami Talmudu, bywał Wildstein, etc...wszyscy une byli tam legendowani na "opozycjonistów".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej