Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1615 postów 408 komentarzy

wyszperane i otrzymane

Jacek - Zaglądam tu i ówdzie. Częściej oczywiście ówdzie. Czasem coś dostanę, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjęciu jest Janek, z którym 15 sierpnia byliśmy pod Krzyżem.

wyszperane 23/09/14

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Katolik, patriotyzm, polityka, wojnaSiostry z Łagiewnik założyły grupę modlitewną, która czuwa i modli się za osobę konającązgłoszoną sms tel. 505 060 205 lub przez internet www.faustyna.pl - hasło - koronka za konających - wypraszając dla konających Łaskę w godzinie śmierci
Więcej info – Tu - //www.faustyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1200&Itemid=1200
PLAKAT - //www.faustyna.pl/images/stories/inne/Koronka_za_konajacych_plakat.pdfJesteśmy w stanie III Wojny Światowej.To jest wojna z Bogiem!
//www.fronda.pl/a/jestesmy-w-stanie-iii-wojny-swiatowej-to-jest-wojnabogiem,41467.html
część 2
//www.fronda.pl/a/jestesmy-w-stanie-iii-wojny-swiatowej-to-jest-wojnabogiem,41467.html


 
CZY KATOLIK WINIEN MIESZAĆ SIĘ DO POLITYKI  
      //www.radiomaryja.pl/bez-kategorii/homilia-ks-slawomira-skrzypczaka-wygloszona-w-archikatedrze-warszawskiej/?utm_medium=twitter&utm_source=twitterfeed„Łączka” – kwatera „Ł” Żołnierzy Niezłomnych pomordowanych w więzieniu na Rakowieckiej w Warszawie      
//wkrakowie2014cd.wordpress.com/2014/09/13/laczka-kwatera-l-zolnierzy-niezlomnych-pomordowanych-w-wiezieniu-na-rakowieckiej-w-warszawie/Z trafnym określeniem jest trochę podobnie jak z dobrym winem – nabiera szlachetnej mocy w miarę starzenia, upływ czasu działa korzystnie. Wtedy, w Stoczni Gdańskiej, stojąc wśród masy rozentuzjazmowanych ludzi, nie od razu miałem świadomość wagi słów Jarosława Kaczyńskiego. Trzeba było kilka dni odczekać, odczuć wściekłą reakcję michnikowszczyzny, żeby poczuć ich dobitną uniwersalność.
A potem potrzebowaliśmy kilku lat, aby się przekonać, że ta fraza nie wietrzeje, nie traci na aktualności; wręcz przeciwnie, zyskuje coraz to nowe potwierdzenie w coraz to innych obszarach polityki i życia społecznego.
My jesteśmy tu, gdzie wtedy, oni tam, gdzie stało ZOMO
—ta wypowiedź ówczesnego premiera Kaczyńskiego jest dzisiaj wręcz kultowa w sensie politycznym, gdyż najcelniej oddaje, a raczej obnaża wstydliwą (a może haniebną?) woltę pewnej części elit solidarnościowych. Dowodem celności jest oczywiście reakcja tych, których dotyczy, a mamy do czynienia z nieustającym wypominaniem tych słów Kaczyńskiemu, jako nieomal zbrodni stanu. Nic bowiem tak nie boli poprawiaczy historii jak prawda, która wychodzi na światło dzienne.
//wpolityce.pl/polityka/214344-to-gdzie-wlasciwie-stalo-to-zomoWojna na wschodzie Ukrainy, agresywna polityka Rosji i brak zrozumienia płynących stąd zagrożeń w zachodnich kręgach powodują, że Polska musi zacząć szukać nowych rozwiązań mających na celu podniesienie poziomu naszego bezpieczeństwa. Jednym z nich jest budowa silnego sojuszu polityczno-militarnego z krajami Europy Środkowo-Wschodniej.
Od razu trzeba zaznaczyć, że nie jest to proste zadanie i trzeba będzie kilku albo kilkunastu lat aby osiągnął on pełną zdolność działania.
//wpolityce.pl/polityka/214765-polska-musi-stanac-na-czele-srodkowoeuropejskiej-koalicjiPatriotyzm to dobrze pojęty interes własny każdego z nas i wszystkich razem – każdej polskiej rodziny. Bo państwo jest najlepszą organizacją zdolną skutecznie zabezpieczyć nam wolność i sposób życia – dać nam to, że o swoich sprawach będziemy decydować samodzielnie i nie będziemy musieli się opłacać obcym.
Jakaż więc zasługa w byciu patriotą?! Jaka zasługa w racjonalnym, rozsądnym zachowaniu i działaniu na rzecz dobra własnej rodziny i narodu? To prawda, że w Polsce od ładnych kilku dekad takie działanie usiłuje się obrzydzić, że patriotyzm chce się przedstawiać jako coś staromodnego albo nieprzystającego do obecnej sytuacji ekonomicznej i politycznej.
Tymczasem trzeba być idiotą, żeby nie być patriotą – już pobieżna obserwacja i elementarne rozgarnięcie wystarcza do stwierdzenia, że pojęcie solidarności narodowej, jakie w skrócie opisujemy poprzez patriotyzm jest w świecie silnie obecne.
W przeciwieństwie do tego, co mówili nam neoliberałowie – kapitał, jak na jbardziej „ma flagę” i niekoniecznie jest używany wyłącznei po to, by maksymalizować doraźne zyski – bardzo często służy ekspansji wpływów politycznych i ekonomicznych łatwych do zdefiniowania narodowych grup interesu.
Patriotyzm naprawdę się opłaca! Oto przykład – z mojego ulubionego worka. Państwo żydowskie, jak żadne, podkreśla swą opiekuńczą rolę wobec wszystkich Żydów. Każdy Żyd ma prawo do tego państwa przyjechać i zostanie przywitany z otwartymi ramionami, podczas gdy Polska tysiące naszych rodaków odpycha od granic. Izrael przyznaje sobie nawet prawo obrony bezpieczeństwa Żydów gdziekolwiek mieszkają. Nie tak dawno w „JewsNews” można było przeczytać, jak to w trybie pilnym przed komisję Knesetu ds. imigracji, absorbcji i diaspory wezwano ambasadorów Danii, Szwecji i Holandii a także wysokich rangą reprezentantów dyplomatycznych Wielkiej Brytanii, Belgii, Włoch, Węgier, Austrii i Niemiec, po czym w dosadnych słowach „wyjaśniono” gościom – cytuję wypowiedź Yisraela Hassona, byłego wicedyrektora służby bezpieczeństwa ShinBet – “if the European countries fail to protect the Jews within their territory, the State of Israel will. Jewish blood is not cheap blood.”
Gdyby zaś ktoś jeszcze „miał jakieś wąty”, co do postępowania państwa żydowskiego to zebranym wyjaśniono, że: „NATO zbombardowało 5 tys. cywili w Kosowie tylko dlatego, że poczuło się obrażone, a 27 tys. cywilów irackich zostało zbombardowane tylko dlatego, że uznano ich za zagrożenie dla USA – nie ma takiego kraju na świecie, który mógłby nas pouczać o moralności!” Pominę kwestię prawdziwości tych stwierdzeń. Chciałbym, żeby Polska potrafiła bronić Polaków, tak jak Izrael Żydów, żeby polskie państwo było choć w stanie obronić interesów gospodarczych rodaków nad Wisłą; aby było w stanie zapewnić im wsparcie w interesach zagranicznych; aby nie było atrapą, lecz liczącym się udziałowcem na scenie międzynarodowej, działającym w interesie nas wszystkich.
Dlatego muszę być patriotą. Nie mam innego wyjścia. Albo jest się patriotą, albo idiotą. I nie jest to powód do żadnych pochwalnych kwileń, a jedynie brutalna konieczność walki o to co się nam należy.
//wirtualnapolonia.com/2014/09/20/andrzej-kumor-albo-patriota-albo-idiota/Poroszenko dostał w Waszyngtonie czarną polewkę, podobnie jak wcześniej w Brukseli. Trwająca od roku gra Ukrainą przez Zachód, którego istotnym pionkiem, obrywającym najwięcej po Kijowie, była Polska, dobiega końca. W ciągu roku Ukraińcy zdążyli stracić Krym, Donieck i Ługańsk. W Unii nie będą, USA żadnych gwarancji im nie dadzą, a rosyjska ofensywa postępuje. Czasy rządów balansującego między Moskwą a Zachodem Janukowycza mogą wspominać jako okres kiepskiego, biednego i skorumpowanego, ale jednak – spokoju i względnego bezpieczeństwa.
Jeśli o nas chodzi – niesuwerenna, nadwiślańska klasa polityczna, od lewicy przez platformę po PiS, uwikłała nas w bezsensowną wymianę ciosów z Rosją, bez żadnego pozytywnego scenariusza. Zostaliśmy wyizolowani z neo-romantyczną, histeryczną polityką, w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Nasze interesy gospodarcze na Wschodzie Europy są w opłakanym stanie. Putin pozwala sobie na otwarte pogróżki wobec Warszawy.
//wirtualnapolonia.com/2014/09/20/robert-winnicki-zachod-wystawil-ukraine-nas-czeka-to-samo/To, czego nie wiecie o nowym rządzie
//www.ekspedyt.org/czarnalimuzyna/2014/09/21/29436_to-czego-nie-wiecie-o-nowym-rzadzie.htmlBilans udziału Polski w UE w latach 2004- 2014 = dopłaciliśmy do tego  385 000 000 000 zł
//www.ekspedyt.org/wp-content/uploads/bilanswue.jpg
To znaczy, że każdy z nas w ciągu 10 lat stracił ponad 10 000 zł?


Czemu Żydzi nienawidzą Polaków?
//www.ekspedyt.org/elig/2014/09/20/29425_czemu-zydzi-nienawidza-polakow-spotkanie-z-dr-ewa-kurek.htmlNIE - dla posłów, TAK - dla gimnazjalistów
//razem.tv/film/jak-poslowie-przeciwnicy-ustawy-antypedofilskiej-reaguja-na-rzeczowe-argumentyUczestnicy akcji zebrali się na Placu Puszkina, aby zaprotestować przeciwko działaniom zbrojnym na Ukrainie, a także przeciwko polityce rosyjskich władz
//marucha.wordpress.com/2014/09/22/marsz-pokoju-w-moskwie-policja-wzmacnia-srodki-bezpieczenstwa/
Czasem potrzeba kilku lat aby zauważyć z kim ma się do czynienia. Czytając komentarz adminado tej wiadomości widzimy wszystko od razu.
-- "Może by więc zacząć od uporządkowania mechanizmu pozwalającego obywatelom wpływać na decyzje ich dotyczące, przy pomocy referendum? Należy domagać się zmiany ustawy o referendum tak, by po zebraniu pod wnioskiem określonej liczby podpisów było one obligatoryjne, a wynik referendum bez względu na frekwencję wiążący dla władzy."-- M.Todd

KOMENTARZE

  • ---------katolik NIE jest PATRIOTĄ
    ---------- jeden z miliona przykładów

    https://www.youtube.com/watch?v=ASRdDh3SVyE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej