Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1615 postów 408 komentarzy

wyszperane i otrzymane

Jacek - Zaglądam tu i ówdzie. Częściej oczywiście ówdzie. Czasem coś dostanę, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjęciu jest Janek, z którym 15 sierpnia byliśmy pod Krzyżem.

otrzymane i wyszperane 15/05/11 - materiały do diagnozy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podstawą do skutecznych i sensownych działań w jakiejkolwiek dziedzinie jest posiadanie informacji o tym jaka jest sytuacja, jakie są warunki, w których działania te mają być wykonywane.

 Aby pomyśleć o tym jak naprawiać naszą Ojczyznę, jak ją ratować, powinniśmy wiedzieć jaka jest jej sytuacja. To, że przyjmowanie do wiadomości tych informacji może być przykre lub wręcz szokujące nie usprawiedliwia tych, którzy się od tego uchylają. Nakaz miłości do Ojczyzny wynika wprost z Bożego przykazania o miłości do rodziców i obyśmy nie musieli kiedyś ponosić kary za jego nieprzestrzeganie. Czy można unikać wiedzy o chorobie matki tylko dlatego, że jest ona zbyt poważna?
Dziś przekazuję "namiary" do trzech ważnych źródeł informacji. Pierwszym jest tekst Profesora Mirosława Dakowskiego. Najbardziej pesymistyczny. Już w tytule zastrzega się on, że nie próbuje nawet apelować o działanie, a tylko przedstawia diagnozę. Jest ona syntetyczna, uproszczona, a to tylko po to, aby była jasna i uderzająca, po to aby nikt kto przeczyta nie mógł powiedzieć, że nie zrozumiał.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=3437&Itemid=44
Bardziej optymistycznie brzmi rozmowa z Grzegorzem Braunem jaką można było niedawno usłyszeć na antenie Radia Maryja. Poruszane są w niej zupełnie inne tematy, jednak uzupełniające wiedzę o stanie Rzeczypospolitej. Warto posłuchać rozmowy z reżyserem nawet dwukrotnie. Co prawda i on nie mówi ośrodkach zaradczych, ale wskazuje na istotne dla poprawy sytuacji wartości. Najwięcej nadziei daje odwaga i optymizm reżysera.
http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2011/05/2011.05.14.rn18.mp3
Relacja filmowa ze spotkania z Henrykiem Pająkiem także stanowi istotne źródło informacji o tym co dzieje się z nami, z naszym krajem. Mówi on prosto i jasno o sprawach "owijanych w bawełnę" nie tylko przez "prawicę", ale także przez prawicę. Oczywiście nie ze wszystkim co mówi musimy się zgodzić, ale i on sam na wstępie przeprasza za to, że niektóre rzeczy napisał, jak napisał, bo był zbyt naiwny. Ciekawostką jest zaatakowanie go przez "nieznanego słuchacza" z sali w sposób zdecydowanie idiotyczny. Skoro atakują i to tak beznadziejnie, to znaczy, że się boją. I to jest optymistyczne.
 http://www.youtube.com/watch?v=1cbURf8DOls
Może się zdarzyć, że po tym wszystkim ktoś z czytających zechce jednak coś zrobić. Tym osobom polecam adres: 
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=category&sectionid=7&id=57&Itemid=46

W sprawie Smoleńskiej pewnych nowości możemy się dowiedzieć z rozmowy z Antonim Macierewiczem:
http://pl.gloria.tv/?media=155391
oraz po przestudiowaniu "Uwag RP do projektu raportu MAK"
http://www.mak.ru/russian/investigations/2010/files/tu154m_101/comment_polsk.pdf

Zamach na polskie zasoby naturalne
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=3488&Itemid=55

KOMENTARZE

 • Ważne zestawienie
  Ale rzetelni diagności nie są słuchani. A już w ogóle nikt ich nie uwzględnia w kalkulacjach wyborczych.

  pozdrawiam
 • @Jacek
  To dobry i ciekawy zbiór informacji ,,
  Wypadałoby to teraz w jakimś zaciszu przestudiować , Myślę że wnioski nasuną się same . Szkoda że nie czytałem tego wcześniej ...
  Na pewno chętnie zapoznaliby się z tą notką na innych bloggowiskach .
  Chętnie , oczywiście za pańską zgodą , umieszczę to na www.niepoprawni.pl w "polecankach" na ten przykład ..

  serdecznie pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej