Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1615 postów 408 komentarzy

wyszperane i otrzymane

Jacek - Zaglądam tu i ówdzie. Częściej oczywiście ówdzie. Czasem coś dostanę, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjęciu jest Janek, z którym 15 sierpnia byliśmy pod Krzyżem.

SŁUCHAJ JEZU, UCZYŃ Z NAMI CUD...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Głównym złem, z powodu którego świat współczesny popadł w duchowe i moralne bankructwo oraz ruinę, jest niegodziwe i zaiste zbrodnicze usiłowanie, by pozbawić Chrystusa Jego królewskiej władzy;

  ratunek i zbawienie dla współczesnego człowieka znajduje się tylko czci dla Chrystusa jako Króla, w uznaniu uprawnień wynikających z władzy, jaką On sprawuje oraz w doprowadzeniu do powrotu poszczególnych ludzi i całej ludzkiej społeczności do chrześcijańskiego prawa Prawdy i Miłości

 Czy kapłan prześladowany za życia będzie krzywdzony także po śmierci?

Ks. Stanisław Małkowski

 

Warszawska Gazeta 7 września 2012 r. KOMENTARZ TYGODNIA

 

         - W niedzielnej Ewangelii 9 września Jezus uzdrawia głuchoniemego (Mk 7, 31-37). Na słowo Jezusa "Otwórz się" otwierają się uszy i rozwiązują więzy języka. Słuchaj, Izraelu - mówi Bóg, "Słuchajcie i rozumiejcie" - mówi Syn Boży. Słyszeć uszami słowa prawdy to zarazem słuchać sercem; zrozumieć i być posłusznym. Otwarcie uszu jest znakiem dla tych, którzy nie chcą słyszeć ani słuchać, dla nieposłusznych Bogu. Jego, Jezusa, słuchajcie i to czyńcie, cokolwiek Wam powie (Mt 17,5, J. 2,5). Bóg otwiera uszy i serca uczniów, aby na drodze posłuszeństwa na wzór Maryi byli błogosławieni jako „ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je" (Łk 11,28).

 

Gdy człowiek słucha Boga, Bóg słucha człowieka. "Słuchaj Jezu, jak Cię błaga lud” śpiewamy", uczyń z nami cud” - prosimy. Modlitwa sprawiedliwego trafia do Bożych uszu i Bożego serca. Rozwiązanie więzów języka oznacza wyzwolenie ludzkiej mowy z niewoli zła i kłamstwa. Podobny do ewangelicznego cud uzdrowienia potrzebny jest dzisiaj Polakom, aby chcieli przyjąć prawdę, mówić prawdę, być wierni prawdzie, dać prawdzie świadectwo. Prawda o Bogu i o człowieku zawarta w Piśmie świętym, w nauce Kościoła i w naszej naturze wymaga jej przyjęcia; aby żyć zgodnie z wolą Bożą dla własnego

dobra.

 "Tylko prawda jest ciekawa" powiedział Józef Mackiewicz, ale kłamstwo, choć ma krótkie nogi, bywa skuteczne.

Poddani polityce władz III RP i medialnej propagandzie Polacy żyją w kłamstwie wręcz w oparach absurdu i pilnie potrzebują uzdrowienia. Głuchoniemego przyprowadzili do Jezusa przyjaciele. Są więc przyjaciele, którzy prowadzą Polskę do Jezusa i nieprzyjaciele, którzy Jezusa Króla dla Polski nie chcą.

Czy zaszkodziła Polsce Maryja Królowa, intronizowana we Lwowie 1 kwietnia 1656 roku, na swoją własną zresztą prośbę? Czy zaszkodzi Polsce, czy raczej ją uratuje intronizowanie Jezusa w odpowiedzi na przesłanie skierowane do sługi Bożej Rozalii Celakówny?

Odszedł do Boga apostoł intronizacji ks. Tadeusz Kiersztyn i pozostawił nam w testamencie publikację "Droga do chwały” która wskazuje duchową drogę ku nawróceniu, świętości, osobistemu i społecznemu posłuszeństwu Jezusowi Królowi.

 

"Wiele narodów obecnie wyłamało się spod władzy Jezusa Króla, co grozi nie tylko załamaniem się całej cywilizacji chrześcijańskiej opartej na Prawdzie i Miłości Bożej, ale zapowiada również nadchodzącą karę i całkowite zniszczenie świata; oto słowa wielkiego papieża Piusa XII: "Głównym złem z powodu którego świat współczesny popadł w duchowe i moralne bankructwo oraz ruinę, jest niegodziwe i zaiste zbrodnicze usiłowanie by pozbawić Chrystusa Jego królewskiej władzy (...); ratunek i zbawienie dla współczesnego człowieka znajduje się tylko w czci dla Chrystusa jako  Króla w uznaniu uprawnień wynikających z władzy, jaką On sprawuje oraz w doprowadzeniu do powrotu poszczególnych ludzi i całej ludzkiej społeczności do chrześcijańskiego prawa Prawdy i Miłości (Encyklika „Summi pontificatus”.

Dlatego papieże nieustannie wzywali katolików do obrony czci Jezusa Króla i Jego panowania nad narodami przed zakusami złego ducha i ludzi mu służących"  („Droga do chwały” s.67).

 

Pogrzeb ks. Tadeusza Kiersztyna odbył się na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, niedaleko grobu sługi Bożej Rozalii Celakówny 30 sierpnia bez zgody na koncelebrę, homilię i przemówienia. Czy kapłan prześladowany za życia będzie krzywdzony także po śmierci?

 

Bóg widzi i słyszy, słuchaj Jezu, gdy Cię błaga lud - Bądź Królem Polski. Christus imperat

 

 

za:

//dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=7117&Itemid=46

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej