Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1615 postów 408 komentarzy

wyszperane i otrzymane

Jacek - Zaglądam tu i ówdzie. Częściej oczywiście ówdzie. Czasem coś dostanę, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjęciu jest Janek, z którym 15 sierpnia byliśmy pod Krzyżem.

Mój ostatni tekst na Nowym Ekranie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poniżej przedstawiam list jaki dziś otrzymałem, oraz moją na niego odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam tych, którzy czytali, to co ja uważałem za ciekawe.Pluszak napisał:
> Jacek & Łażący Łazarz, redaktor naczelny
> portalu Nowy Ekran.
>
> Jacek
>
> Decyzją redaktora naczelnego portalu Nowy Ekran
> proszę ograniczyć publikowanie przez pana
> postów oraz dokonywanie przedruków z innych
> źródeł do max 3 postów dziennie. Ograniczenie
> obowiązuje pana do odwołania. Powodem
> nałożenia na pana takiego ograniczenia jest
> duży sprzeciw społeczny innych blogerów,
> publikuje pan po kilkanaście do 20 postów z
> rzędu, co jest źle postrzegane przez innych
> blogerów.
>
> Wiele pana postów to przedruki z innych
> źródeł, ba, przedrukowuje pan nawet tych
> blogerów jak prof. Dakowski którzy są obecni w
> portalu Nowy Ekran.
> Pluszak

W odpowiedzi na powyższe:
1. Uprzejmie zapytuję czy Pluszak, Łażący Łazarz i Redaktor Naczelny to ta sama osoba?
Nie rozumiem formy nagłówka tego listu.
2. Uprzejmie informuję, że niniejszym rezygnuję z jakichkolwiek publikacji na Nowym Ekranie.

Jestem do tego zmuszony wobec treści mojego listu do kolegi Jacka Kawczyńskiego, który został upubliczniony w jego newsletterze.

A oto jego obszerne fragmenty:


A teraz do rzeczy.
Od dawna posiadam tam konto pod adresem http://wyszperane.nowyekran.net/  (znajdzie Pan tam wiele rzeczy przesłanych przez Pana) lecz nie tylko z tego powodu prosić chcę Pana o przemyślenie swojego stosunku do tego portalu jak i do ludzi z niego korzystających.

1. Nie wnikam w to kim naprawdę są jego właściciele i z jakich powodów go prowadzą, bo prawie każdej inicjatywie jaka ma miejsce w naszym kraju prędzej lub później przypina się łatkę kolaboracji z takimi czy innymi służbami, a nie mam żadnych możliwości sprawdzenia prawdziwości takich oskarżeń. Z drugiej strony oczywistym jest, że rok 1980 był prowokacją SB, które jednak wymknęła się spod kontroli.

2. Z powyższego powodu przyjąłem zasadę, że traktuję NE jak płot na którym mogę powiesić co zechcę i nikt tego nie zerwie.

3. Wobec oskarżeń jakie przytaczane są w przesłanym przez Pana tekście, a jakie znane mi są nieomal od początku istnienia NE byłem szczególnie uczulony na jakiekolwiek wpływanie na treść moich publikacji i obiecałem sobie, że po pierwszej takiej próbie pożegnam się z portalem. Niczego takiego nigdy nie zauważyłem. Co najwyżej można było powiedzieć, że nie do końca jasne były zasady na jakich tekst pozostawał na pierwszej stronie dłużej lub krócej. Mogło to jednak być spowodowane najróżniejszymi przyczynami.

4. Znacznie większe miałem problemy z powodu tekstów jakie umieszczałem na stronie www.ospn.opole.pl , której jestem współadministratorem. Niekiedy koledzy bardzo się denerwowali, więc ostatnio częściej "wklejałem" swoje znaleziska na NE.

5. Nasilająca się nagonka w stylu jakiego przykładem jest tekst przez Pana przesłany spowodowała spadek zainteresowania i automatycznie spadek poziomu dyskusji na NE. Nie zawsze była ona najwyższych lotów,  taka jest cena swobody publikacji, ale ostatnio jest gorzej. Jednak najgorszy jest jej brak i brak czytelników. Czy ma on podstawy merytoryczne, czy propagandowe?

6. Próbowałem działać ( W zasadzie ograniczam się do powielania ciekawszych tekstów znalezionych w sieci. Tylko kiedy się bardzo zdenerwuję piszę coś co się podoba. )  w innych miejscach i albo było to uciążliwe, albo niezbyt efektowne (brak możliwości wstawiania zdjęć), a najczęściej jedno i drugie.

7. Profesor Dakowski  www.dakowski.pl z którym mam kontakt, również uważa NE za pożyteczny. Ma tam konto i wypowiada się w dyskusjach.

8. Reasumując. Stosując zasadę "Po owocach ich poznacie" nie mogę NE niczego zarzucić, a wręcz widzę w jego działaniu wiele zalet.


Na koniec proszę bardzo, aby zapoznał się Pan z kilkoma tekstami (linki poniżej) jakie dziś znalazłem na NE, a także z dyskusjami jakie są pod nimi toczone. Potem proszę się jeszcze raz zastanowić, czy należy Polakom to miejsce obrzydzać, czy lepiej namawiać ich do korzystania z niego. Czy dużo mamy takich bądź lepszych miejsc do swobodnej dyskusji obywateli?

 

 

KOMENTARZE

 • @Jacek
  Dwa czy trzy miesiące temu na życzenie naczelnego również przesłałem panu informację aby ograniczył pan publikowanie tekstów do max kilku w jednej turze. Od czasów przesłania panu tej informacji nie zmieniło się nic, bywały takie dni w których nad ranem witało nas po 20 "pana postów", a raczej przedruków różnych tekstów z różnych portali czy maili. Takie działania irytują innych blogerów, którzy odbierają pana publikacje jako blogerską sraczkę, za przeproszeniem, cytat dosłowny, - ba nawet post był na ten temat opublikowany.

  Czy nie ma pan możliwości aby wybrać 3 dobre teksty i je opublikować, a nie wrzucać wszystko jak leci? Przedrukowuje pan nawet teksty tych osób które są obecne w portalu Nowy Ekran, co jest wg mnie zbędne.

  Naczelny zadecydował - max 3 posty dziennie, do odwołania. Czy pan przyjmie takie wytyczne czy nie - nie wiem, ale proszę zwrócić uwagę na układ prawej strony strony głównej, gdzie najnowsze posty układają się automatycznie, najwyżej - są te najnowsze. Blogerom się to nie podoba że pana hurtowe publikacje wypychają z tej kolumny posty innych blogerów, a my, jako administracja jest pomiędzy młotem a kowadłem.
 • Myślę, że nie ma się co obrażac...
  tylko pozostac i... węszyc dalej po ciekawych tekstach, ale w realiach narzuconych przez Adminów. Pozdrawiam
 • Wydaje mi się, że nie do końca rozumie Pan ideę blogowania
  Pan po prostu przekleja teksty innych autorów z innych miejsc. Ostatni przykład: "Kaganiec na egzekucję" z naszdziennik.pl.
  Pan nawet nie raczy ująć tekstu w cudzysłów.
  Po co komu taka twórczość? Wydaje się Panu, że szeregowy Internauta nie potrafi samodzielnie dotrzeć w interesujące go miejsca?
  A może ja mam pójść za pańskim przykładem? Odwiedzam strony ze sprzętem komputerowym i będę się dzielił informacjami o ich aktualnej cenie? Tylko po co?
  Czy Pan naprawdę nie rozumie, że platforma blogerska to nie nie jest miejsce na wklejanie tylko i wyłącznie cudzych tekstów?
 • *
  Proszę tego nie czynić, a swoją decyzję proszę jeszcze raz przeanalizować.
 • Jacek
  Czy musi być wszystko albo wte albo we wte?

  Czy to tak trudno zrozumieć, że ludzie sie irytują bo masa przedruków spycha oryginalne teksty z SG? Myślę, że 3 wybrane teksty dokonają przełomu i przewagi jakości nad ilością. Oraz pozwolą uniknąć częstych błedów, gdy przedrukowujesz tekst z konkurencji, który jest ich przedrukiem naszego tekstu z przed tygodnia.

  Nie dawajmy się zwariować. Proszę zajrzeć do regulaminu, który zaakceptowałeś co tam byc może traktowane jak spam.
 • do autora
  Źle Pan robi gdyż niektóre Pana teksty są bardzo ciekawe i pożyteczne.
  Na krytykę nie ma się co obrażać gdyż techniczny sposób jakim
  pan swoje teksty na NE załącza są dla niektórych naprawdę realnym
  "bólem w tyłku" i skargi całkowicie są uzasadnione. To nie od adminów
  lecz od Pana dobrej woli będzie zależeć czy Pana wartościowe posty będziemy mogli jeszcze czytać. List z NE powinien pan potraktować jako prośbę natury technicznej a nie cenzurę!
  Z poważaniem.
 • @Jacek
  Prawede mowiac wersja kompaktowa bardziej mi odpowiadal, bo w jednej notce mialem skrot do materialu i link. duzo ludzi tu chce pisac,a chyba lepiej jest stawiac na jakosc niz na ilosc, tem bardziej ze tym pierwszym nie ma Pan absolutnie zadnego problemu.

  Serdecznie pozdrawiam i proszę, żeby Pan jednak przeklejał dalej - kompaktowo, bo to było naprawde skuteczne i wygodne.

  DelfInn

  PS ja tez przeklejam tyle ze dla odmiany rzadziej :)
  PPS ograniczenie liczby notek do x a nie do y uwazm za automatyzm i troche potrzebe chwili w goracej sytuacji, ktora Pan wygenerował. M
 • @DelfInn 21:29:13
  am nadzieje ze znajdziemy dobre rozwiazanie bez szkody dla Pańskich Czytelników.

  (przepraszam za pocieta wypowiedz - to z pospeichu)
 • Panie Jacku
  Proszę nie uciekać , będzie trochę dziwnie
 • @DelfInn 21:29:13
  Kompaktowe wklejanie zajawek tekstów wraz z linkami do tekstów źródłowych jest pomysłem dobrym. Jak widać da się wypracować kompromis, bo jak będą 3 posty a w każdym po 15 linków to "da się przepchnąć" nawet i więcej tekstów niż do tej pory. A i odbiorce tekstów będą mieli mniej do klikania, gdyż klikając w jakiś kompaktowy tekst mogliby otrzymać od razu kilkanaście zajawek tekstów opublikowanych w innych portalach. Takie rozwiązanie ma sens.
 • Panie Jacku bardzo prosze o pozostanie
  bardzo interesujące tematy pan wnosi.
  Przyjemnie się czyta.
 • @gallux 21:17:18
  owszem, ja, szeregowy czytelnik, nie mam czasu szperać po sieci, a więc nie potrafię samodzielnie dotrzeć w interesujące mnie mniejsca.

  To nie jest wina Jacka, tylko idiotycznej konstrukcji SG nE, za którą stoi albo obstrukcja ŁŁ i Pana Opary, albo jakieś cwane zamiary.
 • @Pluszak 21:38:33
  Chciałem tylko zauważyć, że już bardzo dawno temu, zdaje mie sie jeden cysorz, oznajmił że: wyjątki są zabójstwem dla prawa.
  Zrobicie wyjątek dla Jacka, będziecie musieli zrobić i dla Placka, bo stworzycie precedens.

  PS My, którzy piszemy własne teksty, ja który tworzę grafikę, musimy się napracować. Ale tworzymy coś własnego i niepowtarzalnego. A co tworzy Jacek? Jajco.
 • @Łażący Łazarz 21:20:08
  po prostu żenada,

  skutki własnych błędów przelewacie na innych.

  To wasza wina, że Jacek, lub inny, może blokować innym dostęp do czytelników.

  Na ten temat szczępiłem się od dawna.

  Wniosek. To jest wam na rękę.
 • Panie Jacku proszę się nie przejmować
  nikt nie jest lepszy od pana. Proszę pozostać, nie będzie co czytać.
  Z wyrazami uznania i szacunku.

  Czytelniczka
 • @gallux 21:44:33
  no to co, mamy podzielić się na dwa światy, czy żyć razem.

  Z powodu idiotycznych założeń strony głównej, ja tu po prostu nie publikuję, tylko komentuję.

  Trudno. Do tego mnie przymuszono.
 • @interesariusz z PL 21:42:57
  Chłopie odmul się!!!
  Przeczytaj tytuł, który komentujesz. "Mój ostatni tekst na Nowym Ekranie". Jacek nie ma własnych tekstów, właśnie w tym tkwi problem. Skoro nie masz czasu na odwiedzanie innych witryn, to jest to wyłącznie twój problem, nie musimy z tego powodu znosić kanonady po 20 cudzych tekstów wklejanych przez Jacka z innych miejsc.
 • @autorze
  I po co się tak unosić. Napisałem kiedyś notkę o tym, ze ktoś tu dostał "blogerskiej sraczki". Napisałem dobrotliwie Panu na priv. Proszę zrozumieć, ze nawet banalna notka (w tym moja) jeśli dłużej posiedzi na stronie głównej ma szansę na pół tysiąca wejść. Notka zakopania, choćby niosła istotne treści to góra 60!.
 • AUTOR
  Po co kopiujesz cale teksty i zamieszczasz je jako osobne arty?
  Czy nie wystarczy w jednym arcie podac linki?

  Poza tym, i to jest najwazniejsze, sa na NE Blogerzy, ktorzy pisza swoje teksty, unikalne, nigdzie nie spotykane teksty (tak robi bloger, ktory ma cos do napisania) a ty kopiujesz jedynie to co kazdy BEZ twojej pomocy moze na necie znalesc.

  Bloger to nie kopier tekstow!
 • @gallux 21:49:56
  Wy, znosić ?

  odpuść sobie,

  ja nie znoszę wszystkich idiotycznych zasad promocji na nE, a nie tylko tego, co wykorzystuje Jacek.

  I słusznie.

  Chcesz brylować na nE ? zostań celebrytą.
 • WWW
  Panie Jacku, pan jest naprawdę za szybki.. Przyda się trochę oddechu. Uważam jednak, że wyszukuje pan interesujące pozycje, dlatego wg mnie, to powinien pan obok Pińskiego dostać własną zakładkę WWW pt. "Wyszukane, Wartościowe, Wklejone";) natomiast prawy pasek SG to powinien być tylko dla blogerów, a nie szukaczy.

  Spadanie jak po równi pochyłej do piwnicy NE, ludzie skojarzyli niesłusznie z panem.

  Przecież jest jeszcze Lipski abstrahując od tego, że kaleczy polski język, polską gramatykę, interpunkcję, to wstawia cudze teksty
  (zwykle bez linków źródłowych, ale z całą masą innych linków) w podobnym tempie do pana.

  Moje pytanie do pana:, dlaczego pan wstawia cudze teksty do tego zresztą głównie z tzw. Mediów Głównego Nurtu (GS). Czyżby chodziło o promocję GS na NE?

  Oczywiście także Lipski promuje tylko GS, jeżeli redakcja ma jakiś poziom to w ten sam sposób lub bardziej napisze do Lipskiego, oraz zmusi go do podawania adresów źródłowych, z których on w 100 procentach teksty kopiuje i wkleja.
 • @gallux 21:44:33
  O jakim wyjątku mówisz?
 • @interesariusz z PL 21:59:34
  "Chcesz brylować na nE ? zostań celebrytą"

  Coś ci się miły chyba pokićkało pod daszkiem. nE jest poważnym i niezależnym projektem. Pomylił ci się z pudelkiem, gdzie być może dla ciebie i twoich komentarzy jest bardziej odpowiednie miejsce..
  Over.
 • Jacku nie odchodź
  piszesz o rzeczach ważnych, i informacyjnie (część z tych rzeczy trafia do mnie również mailowo, ale nie wszystko) i publicystycznie.

  Uważam, że ci co najwięcej krzyczą, że posty Jacka spychają inne posty po prawej stronie sami niewiele robią. A poza tym albo ich nie było na początku, albo zapomnieli, jaki ruch był na samym początku NE - posty leciały w prędkością błyskawicy - i nawet w przypadku Kozaka odbyła się głupiomądra debata co zrobić z trollem, zanim dał się sprowokować (oklasków nie trzeba) i przekroczył granice przyzwoitości, po czym można go było zgodnie z regulaminem po prostu wywalić na zbity pysk.

  Może ci, co tak krzyczą zaczną pisać o innych wydarzeniach, które się dzieją, a nie wszyscy piszą na jeden i ten sam temat - najważniejszy wg Czerskiej?

  Bez Ciebie wiele cennych informacji po prostu ucieknie gdzieś w niebyt. Zresztą swoją opinię na temat tej blokady wyraziłam w komentarzu chyba pod postem Ryszarda Opary.

  Zostań - i walcz - bo takie jest nasze zadanie.
 • @gallux 21:44:33
  jestes niesprawiesliwy. nie roxumiem jaki tu by mial byc wyjatek. piszesz wierszem, ja proza a kowalski wali kodem maszynowym - roznica srodkow wyrazenia wypowiedzi zalezy od tego w czym kto jest dobry. a moze staniesz w zawody? powiedzmy o... 23.00 z Jackiem. kazdy ma 14.27 min na znalezienie 18 najwazniejszych info z dzisiejszego dnia z calego swiata i umieszczenie tego na blogu wraz z zajawkami, to jak? trudne? trudne. ale widzisz to juz tak jest - jeden jest dobry w jednym, inny w czym innym i spotykamy sie po to aby sie dzielic efektami tych umiejetnosci, co przynosi wspolna radosc. czy twoim celem spotykania tutaj ludzi jest m.in. wspolne p[rzezywanie radosci z dzielenia sie tym co sie ma i przyjmowania tego cszym dziela sie inni? czy to trudne?
 • Proszę, niech Pan nie odchodzi. Zostańmy przyjaciółmi.
  :)
 • @Ciri 22:18:51
  Słusznie!

  @ Jacek

  Jest Pan w moich ulubionych od bardzo dawna.

  Właściwie powinien nE zaproponować Panu własną zakładkę - z zajawkami na SG. Nie latam po portalach z braku czasu i chęci, więc informacje na miejscu są dla mnie cenne.
 • all
  szczerze? gdyby nie dzisiejszy post nigdy bym o Jacku nie usłyszał, być może czytam NE w normalnej porze ale w ciągu ostatniego roku nie zauważyłem ani razu by teksty Jacka kogokolwiek zepchnęły

  a teraz uwaga do autora - zamiast publikować 50 tekstów na dzień proponuję publikować jeden post z 50 zajawkami i linkami, takie coś byłoby ciekawe!
 • @Acontrario 22:53:28
  http://wyszperane.nowyekran.pl/post/3210,wyszperane-14-02-11

  to jest pierwszy post Jacka, wiec jak widzisz wiele straciles, ale ale! mozesz sie przez to jeszcze jakos przeslimakowac, spoko, zostalo ci 1400 :)
 • @gallux 22:05:00 over.
  bez odpowiedzi.
 • @gallux 21:17:18
  Zapewniam Pana, że też mam wiele różnych zainteresowań, o których tu nie piszę.
  Działka zatytułowana jest "Wyszperane" czyli nie własne, choć czasem wstawiam też i swoje.
  Blogowanie rozumiem jako publiczną szeroko otwartą wymianę poglądów i to co wstawiam rozumiem jako tematy do takiej dyskusji. Nawet parę razy udało mi się taką dyskusję wywołać. Mało, ale dobre i to.
  Z tego powodu używam cudzych tekstów, że znajduję jako bardzo ważne i bardzo dobre. Uważam, że ich autorzy zasługują na szeroką reklamę, a czytelnicy NE zasługują na ich poznanie.

  Wiem, że blogowanie niektórzy rozumieją jako pisanie o tym co im akurat w duszy gra, ale to mi nie leży. Poza tym cele założycieli portalu były chyba inne.

  Martwi mnie bardzo stan naszej Ojczyzny i staram się na wszelkie sposoby rozpowszechniać takie teksty, które (moim zdaniem) powinny pomoc w poprawie.
 • To jest ewidentny przykład na to że organizacja NE jest słaba.
  Zamiast zorganizować to tak aby kolumna z nowymi postami pokazywała wszystko w podziale na kategorie grubsze i aby czytelnicy mogli sami zdecydować co będą czytać i co będzie wybijane w innym miejscu portalu to Admini wprowadzają reglamentacje - jak za komuny.
  Gratulacje dla Adminów. Jeszcze trochę i NE spłonie wraz z ostatnimi ruchami cenzuralnymi.
  Nawet zniknął artykuł o czołgach.
 • Panie Jacku.
  Panie Jacka jest Pan moim ulubionym "autorem". Od zamieszczanych przez Pana tekstów zaczynam i zawsze jest mi ich mało.
  Muszę przyznać, że szpera Pan wyśmienicie i bardzo często sięga, tam gdzie innym albo się nie chce, albo po prostu nie mają pojęcia gdzie szperać, albo gdzie ucho nadstawić. Gratuluję. Rzadka umiejętność.
  Niech Pan nie rezygnuje. To będzie duża strata /przynajmniej dla mnie/. Jeśli mógłbym coś poradzić to proponuję, żeby np. wzorem Pana Mojsiewicza /którego teksty równie chętnie czytam/ wszystkich bardziej zainteresowanych poruszanymi przez Pana tematami odsyłał Pan gdzieś, gdzie jeszcze Pan publikuje.
 • @ll
  Mawiają, że najlepiej wychodzą ci, którzy nic nie mówią. Odezwiesz się, to licz się z konsekwencjami.
  Wychodziłoby na to, że nie powinniśmy nic pisać, ani cytować, a najlepiej zamilknąć, jeśli coś tam sobie myślimy.

  W przypadku Pana Jacka nie chodzi o jego myślenie, a raczej o sposób wyrażania Onego myślenia, czy też o dziwną częstotliwość, z jaką postanowiliśmy sobie gdzieś tam, że jest jakaś norma dla publikacji naszych postów.

  Jego publikacje w rytmie gorętszym, niż nasze, co jedno/dwu/kilku dniowe, nijak się mają do wypełniania treści, ciekawymi, gorącymi postami, na NE.

  Naszych nie ma, więc On to uzupełnia.
  A że tak lawinowo? To kwestia do dyskusji, bądź ciekawszych postów, niż jego rekomendacje, których być może my sami nie mamy?
  Ja mało, kiedy mam, a NE potrzebuje ich codziennie.
  Kto zastąpi Jacka?
 • linki
  Często natrafiałem na Pana przedruki od innych. Nigdy jednak nie wiedziałem, że ma to tak masową skalę;). Czy nie prościej by było przygotować jeden sensowny artykuł - odnośnik plus opis jednym zdaniem o czym on jest (ew. autor oryginału). Skoro jest to blogowy wpis warto dodać swój komentarz. Proste i przejrzyste... a musimy zrozumieć, że natłok treści w internecie jest ogromny.
 • @DelfInn 23:00:42
  Dziękuję za przypomnienie. Prawie dwa lata tu byłem. To faktycznie czas już na zmianę.
  Pozdrawiam.
 • @Pluszak 21:38:33
  napisał:
  "Kompaktowe wklejanie zajawek tekstów wraz z linkami do tekstów źródłowych jest pomysłem dobrym"

  Nawet bardzo dobrym...

  Bo z tytułów wielu wartościowych tekstów wklejanych przez Jacka często trudno było się zorientować o czym jest w nich mowa...

  A w "kompaksie z zajawkami" — będzie można znacznie łatwiej się zorientować oraz wybrać te najbardziej dla kogoś interesujce...

  *
 • Jeszcze dwa słowa
  Pozwolę sobie na jeszcze dwa słowa.

  1. Policzyłem. W tej chwili w prawej kolumnie jest 72 zajawki tekstów. Kilka zajawek występuje w dwóch miejscach. Jest za mało tekstów aby zapełnić SG?
  W tej sytuacji zarzut że ktoś w ciągu nocy wrzucił 12 tekstów (mówienie o 20 to duża przesada) i zrobił w ten sposób komuś krzywdę jest niepoważny. Powód ataku jest chyba inny.

  2. W zakładce Blogerzy w kategorii najczęściej piszący jestem siódmy i to od niedawna. Czyli jest jeszcze 6 osób ( niedawno było 7 ) piszących/zatykających SG częściej niż ja.. Czy one też dostały upomnienia i zakazy? Jestem jakoś dziwnie pewien, że nie.

  Obawiam się, że albo treści przeze mnie proponowane, albo moje komentarze się władzom NE nie podobają.
 • x
  Sprawa jest oczywista.
  Nie idzie o tresci propagowane, ani zadna cenzure. Najlepszym rozwiazaniem byloby wydawanie, chocby i codziennie "wyszperanych" w formie jednej notki, tam do srodka naprawde wszystko wejdzie. Zachowa pan dotychczasowych czytelnikow i, jestem pewiem, zyska nowych.
  Tak jak pan robi to obecnie, dokonuje pan aneksji lewej kolumny na pewien czas.
  Jeznach ma swoj "przeglad". Co by sie stalo, gdyby rozbil swoja propozycje na kolejne tematy, w kolejnych notkach i moze jeszcze osobno dla kazdego zrodla. On bardziej czesze po swiatowych zrodlach. Zostaloby jeszcze miejsce dla kogos?
  Nie wiem jak z postem, ale napewno wplyw na decyzje modow mial dzisiejszy poranny performers Blekitnego, przy ktorym sie poczochral z pana czytelnikami i juz grabki rzucal, ale mu przeszlo. Pan tez powinien zrewidowac, nawet nie tylko swoja decyzje, ale i jej podstawe.
 • @night rat 01:52:10
  gdzie tam! Jest temat na srodkowej kolumnie, tylko Rekin sie podczas dyskusji Zjackowal. Po Jazie to taki dzisiejszy trynd..
 • NIE WOLNO TAK ŁATWO ODDAWAĆ POLA
  Znalazłam tu
  u Pana wiele ciekawych rzeczy .
  Prosze nie rezygnować.
  Pozdrawiam.
 • @Pluszak 20:57:30
  Wolę Jacka niż Pińskiego.
  Jacek wyszukuje bardzo ciekawe teksty i strony, na które pewnie nigdy bym nie wpadła, jak ta;
  http://www.audiohistoria.pl/web/index.php/swiadkowie/lista

  Bardzo ciekawe wywiady w plikach dźwiękowych.

  Co to przeszkadza, że umieszcza serie?
  Myślałam, że chodzi nam wszystkim o prawdę i zdobywanie wiedzy, by uporządkować umysły Polaków i dostarczyć im informacji pozbawionej politycznej poprawności i ideologizmów -taka jest funkcja portalu narodowego. To miał być w moim mniemaniu portal informacyjny i formacyjny. Tymczasem tu trwa rywalizacja o kliki przy bardzo niskim poziomie kultury myśli i języka- bardzo dziwne, wygląda, jakby ci, którym to wadzi mieli płacone od klików, bo inaczej sobie tego nie umiem wytłumaczyć, chyba, że chorą ambicją.
  Większość blogów prezentuje sobą jakieś zwichnięcia umysłowe i spaczenie komunizmem.
  W takiej sytuacji wklejane teksty są tu jak strumień ożywczej wody.

  Zaczyna tu być bardzo nieciekawie. W sumie ogłupiająco.
 • Proszę też zobaczyć JAKIM blogerom przeszkadzał Jacek.
  Nie widzę na ich blogach niczego ważnego.

  NE jedzie w dół, bo nie wie kogo słuchać.
  Może zmiana moderatorów coś pomoże.
 • Panie Jacku Nie opuszczaj Pan Nas!!!!!!!
  Co prawda nie czytałem Pana "wklejanek", gdyż bardziej cenię własną- nawet gorszej jakości- twórczość niż posługiwanie się cudzym zdaniem, bo człowiek przede wszystkim bazować ma na swoich przemyśleniach.
  Sądzę więc, że pomysł kompaktowego publikowania w jednym post'cie nawet kilkudziesięciu linków do, wg. Pana, interesujących tekstów jest dobrym pomysłem w niczym nie ujmującym pomysłowi jaki Pan stosuje propagując ciekawe teksty.

  Pozdrawiam I Nie Opuszczaj Pan Nas:)))))
 • @AdNovum 08:02:23
  PS.
  Uzupełnię, że słowo "własną" użyłem w rozumieniu jako własną autora tekstu, a więc autorską.

  Pozdrawiam.
 • @Jacek
  Dopiero teraz internet ma zadziałał, a widzę, że wiele się porobiło podczas mojego tu "niepobytu".
  Dołączam do grona tych, którzy namawiają Pana, Panie Jacku, do pozostania na NE. Z pewnością trochę przykro, kiedy spotykają człowieka jakieś ograniczenia (tu tylko ilościowe; tak rozumiem to ograniczanie ilości tekstów). Niemniej czasy mamy takie, że musimy robić tyle, ile możemy! Nie zaniedbywać tego, co możemy, bo trzeba "prostować ścieżki..."! Ktoś inny powie - kręgosłupy...
  Proszę otrząsnąć się z dyskomfortu i...dalej...ku chwale Ojczyzny!
  Serdecznie pozdrawiam. :)
 • @Jacek 01:30:18
  "Obawiam się, że albo treści przeze mnie proponowane, albo moje komentarze się władzom NE nie podobają." - proszę nie wymyślać ok?

  To że publikował pan w niektórych dniach po 20 przedruków to fakt, wiem bo sam nieraz liczyłem, czasem z panem Lipskim szliście łeb w łeb z ilość wrzutek.

  Jest zasadnicza różnica pomiędzy 3 postami w których będą zajawki tekstów wraz z linkami do tekstów które warto przeczytać a zalewem spamu, bo tak może być odbierane codzienne wrzucanie kilkunastu artykułów.

  I wychodzi na to że teraz redakcja i admini są źli, bo sprowokowali Jacka do zaprzestania dokonywania przedruków, ale ci którzy krzyczeli najgłośniej jaki to Jacek jest zły - schowali głowy w piasek.

  W chwili obecnej jest taki układ strony głównej jaki jest, prawa i lewa kolumna to automaty, więc najlepszym rozwiązaniem jest skumulowanie pana kilkunastu postów do max 3 w którym będą zajawki tekstów.
 • @Jacek 01:30:18
  "Po pierwsze: nigdy nie wrzuciłem 20 za jednym razem. Maksymalnie 12 -13 w ciągu jednej nocy."

  7 stycznia 2013 - 20 postów,
  21 grudnia - 14 postów,
  5 grudnia - 16 postów,
  2 grudnia - 23 posty,
 • @Mirosław Dakowski 09:23:36
  Z tego co wiem, to panu Jackowi redakcja nE zaproponowała, że dziennie będzie mógł zamieszczać w treściach proponowanych przez redakcję nE trzy posty, jednak tę propozycję pan Jacek odrzucił i z tego powodu chce odejść z Nowego Ekranu. Dlatego uważam, że powinien pan Jacek nad tym jeszcze raz się zastanowić, ponieważ uważam tak jak pan, że jego teksty, nawet te przeklejane z innych portali są bardzo wartościowe.

  Jest inne rozwiązanie, na Nowym Ekranie brakuje zakładki "linki", "cytaty", "polecanki", tam można by było zamieszczać wszystko to, co jest dla nas ciekawe, ale nie stanowi wymysłu naszej wiedzy, czy naszej pracy naukowej.

  Pozdrawiam.
 • Jak gospodarze prosi...
  ... to albo grzecznie przytakujemy, albo wychodzimy z jego domu. Paniał?
 • U Pana faktycznie było bardzo dużo dobrych tekstów.
  Prawie każda notka była bardzo wartościowa.

  Dobrze byłoby iść na jakiś kompromis i faktycznie robić danego dnia notkę z kilkoma linkami polecanych treści - wilk syty i owca cała.
 • @Andy-aandy 01:14:49
  to jest oczywiście bzdura,

  bo taka złożona notka szybko będzie zapiwniczona,

  po prostu Jacek, tak jak i taki Piński, powinni mieć swoje małe okienko na stronie,
 • @Jacek 01:30:18
  Jacku, nie masz racji względem piwniczenia,

  ja, chyba pamiętasz, popieram twoją działalność,

  ale nie broń się głupio - każdy, kto działa tak, że w prawej kolumnie jest wymieniona więcej niż jedna jego notka - działa na szkodę innych.

  to jest chyba oczywiste.
 • @Iza 01:32:22
  zostać, tak

  ale SG trzeba zmienić.
 • @circonstance 04:34:48 otóż to, też wolę Jacka, niż Pińskiego/ich
  tyle, że Pan Opara prowdzi inną politykę rękoma swoich sług.
 • @Jacek
  Regularnie zaglądałam na Pańskie wieści - to byl taki skrótowy dziennik rzeczy ważnych. Nie pojmuję, komu to mogło przeszkadzać.
  Proszę nie odchodzić. Pozdrawiam serdecznie
 • @Pluszak 08:57:33
  ciekawe, jaki jest algorytm dla prawej kolumny,

  bo w oczach czytelników jest także redagowana.
 • Admin
  A może by tak zamiast ograniczać, cenzurować i napominać - po prostu wstawić nowy dział pt. Wyszukane, Wartościowe, Wklejone.
  Naprawdę byłby bardziej potrzebny niż jakieś Va banque czy inne Niekonwencjonalne badziewie.
 • @Mirosław Dakowski 09:28:09
  decydenci nE mają swoje tajne plany, a my jesteśmy pożytecznymi idiotami w ich mniemaniu.
 • @interesariusz z PL 12:07:14
  Prawa kolumna jest automatyczna (kiedyś nie była, można było w niej odręcznie układać posty), posty w prawej kolumnie pojawiają się zgodnie z algorytmem najwyżej - najnowsze. Administratorzy nie mają wpływu na prawą kolumnę (na lewą także nie!) ani na stronie głównej portalu, ani w zakładkach. W zakładkach lewa i prawa kolumna to także kolumny tworzone automatycznie (do chwili obecnej), te automaty będą funkcjonowały tak długo dopóty w siedzibie redakcji nie zapadnie decyzja o zmianie sposobu funkcjonowania strony głównej oraz zakładek.
 • @Pluszak 13:09:59
  no to jak działa lewa kolumna ?

  coś mi się widzi, że filtruje po autorach,

  czyli jest ustawiona ręcznie, a realizuje automat.

  zakładek nigdy nie użyłem. Nie znam ich.
 • @Jacek
  Nie odchodź, proszę. Bardzo proszę.
 • ---------Jacek -Placek i PANKRACEK
  http://www.youtube.com/watch?v=_i9EnbN1amI
 • @Jacek, @Pluszak. "Wole Jacka niz Pinskiego"
  circonstance 04:34:48 napisala:
  "Wolę Jacka niż Pińskiego.
  Jacek wyszukuje bardzo ciekawe teksty i strony, na które pewnie nigdy bym nie wpadła,"

  Iza 01:32:22 napisala:
  "Panie Jacku protestuję. Czytam Pana regularnie. Wkleja Pan ciekawe teksty, które mogłyby mi umknąć. Pana praca dawała mi poczucie bezpieczeństwa- jeżeli jest coś ważnego Jacek to wklei. Proszę zostać!!!"

  Moge spokojnie podpisac sie pod tymi opiniami.
  Jacek jest potrzebny i usuwanie go jest czyms podejrzanym.

  Moje propozycje:
  Teksty powinny utrzymywac sie w hierarchii zaleznej od:
  opinii czytelnikow (gwiazdek),
  ilosci dolaczonych postow.
  ilosci odslon,

  Ot i cala cenzura.
 • @interesariusz z PL 13:32:10
  Lewa kolumna czyli aeropag działa na podobnej zasadzie co prawa, czyli najnowsze posty układają się najwyżej, ale naczelny czy redakcja podejmują decyzje kto do aeropagu trafi. Administratorów (bynajmniej mnie) nikt o zdanie nigdy nie pytał czy ktoś ma, czy nie ma być w aeropagu.
 • Panie Jacku uwazam Pana artykuly za bardzo cenne...
  NE wiele , by stracil jezeli przestal by Pan tu publikowac ... Owszem przychylam sie do decyzji Redakcji , gdyz trzeba czasami znalesc balans i zadowolic wszystkich dajac szanse na publikacje innym blogerom. Dlatego proponuje skorzystac z ograniczenia danego do max.3 postow najbardziej waznych i wartosiowych . Prosze sie nie martwic takowa decyzja , gdyz na wiekszosci serwisow takie limity obowiazuja . Takze prosze o rozwage i przyjecie pokornie takowego limitu ;p Pozdrawiam serdecznie :) Pozostan z Laska Chrystusa Krola !
 • @Jacek
  ...nie bywam zbyt często i długo na NE z powodu braku czasu - jeśli już bywam, to po to aby zaglądąć na SG i luknąć na polecany tekst oraz klikam dział KK. by sprawdzić komentarze pod swoimi tekstami i ew. odpowiedzieć.

  Oczywiście każdy ma prawo do wybrania sobie miejsca w necie do publikacji. Jednak - skoro publikujesz "wklejki" w masowych ilościach- daj sobie jeszcze okres próbny. Podziel ilość postów przez 4, i w każdym zrób po 5 wklejek - taką "prasówkę Jacka".

  Myślę, że to nawet praktyczniejsze z punktu widzenia czytelnika, by sobie zrobić taki przegląd.. .

  Co do Twoich wklejek - wiele było interesujących i prowokujących do zabrania głosu więc jeśli odejdziesz, będzie to szkoda dla działu KK. Prezentujesz "skrzydło tradycyjne" Kościoła i to jest wartościowe.

  Rozważ pozostanie na jakiś czas i jeszcze zrewidowanie swojej decyzji.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej