Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1615 postów 408 komentarzy

wyszperane i otrzymane

Jacek - Zaglądam tu i ówdzie. Częściej oczywiście ówdzie. Czasem coś dostanę, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjęciu jest Janek, z którym 15 sierpnia byliśmy pod Krzyżem.

Kto modli się z heretykami, sam staje się heretykiem” św. Agaton

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W tym tygodniu przypada tak zwany Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to stara, ponad stuletnia inicjatywa zapoczątkowana za czasów pontyfikatu świętego papieża Piusa X.

Do czasów ostatniego soboru jego cel był jasny – modlitwa o powrót do jedności katolickich wszystkich odszczepieńców od świętej wiary katolickiej oraz o nawrócenie pogan i Żydów. Dlatego też kolejne dni w tym tygodniu były poświęcone modlitwom i specjalnym Mszom świętym, w których proszono Boga o powrót do jedności katolickiej prawosławnych, protestantów, anglikanów oraz nawrócenie wyznawców judaizmu i innych pogan. Stolica Apostolska jednoznacznie zabraniała katolikom udziału w ekumenicznych spotkaniach i kongresach, czemu najdobitniej dał wyraz papież Pius XI w swojej encyklice „Mortalium Animos” – O popieraniu prawdziwej jedności chrześcijan. Niestety, po ostatnim soborze hierarchia katolicka wraz z większością kleru serwuje nam fałszywą naukę o jedności chrześcijan czy wspólnocie z innym religiami i kulturami. Piękna, ofiarna, pełna miłości bliźniego inicjatywa została unicestwiona i przerobiona na tydzień ekumeniczny, w którym biskupi Kościoła stają w jednym szeregu z wszelkiej maści heretykami i poganami. Pragnienie wyprowadzenia bliźnich z błędu i przywiedzenie ich do ostoi jedynej Prawdy zostało zastąpione nieustannym „dialogiem”, który prowadzi jedynie do relatywizacji wiary katolickiej i kompletnego zamieszania.

Redakcja NGO jako jeden z celów swojej działalności stawia sobie obronę zasad katolickich, tak więc w najbliższych dniach będziemy publikowali teksty, które traktują o prawdziwej jedności chrześcijan oraz o błędach innowierców. Znajdziecie Państwo teksty poświęcone sławnym konwertytom, uniom kościelnym, błędom protestantyzmu, judaizmu czy islamowi.

Winni jesteśmy także skomentowania bieżących skandalicznych wydarzeń, które będą miały miejsce w najbliższych dniach w Opolu.

W ramach tygodnia ekumenicznego w katedrze opolskiej kazanie ma wygłosić „biskup” ewangelicko – augsburski Tadeusz Szurman. Heretyk nauczający w katolickiej świątyni jest niebywałym zgorszeniem dla wiernych katolików. Czegóż bowiem może ich nauczyć błędnowierca? Większej miłości do Najświętszego Sakramentu czy Najświętszej Marii Panny – największych zgorszeń dla protestanta? Cóż z kolei dobrego może wyniknąć ze wspólnej modlitwy z żydami, dla których Ukrzyżowany Zbawiciel jest największym zgorszeniem?

Niepokój budzi także list ordynariusza diecezji opolskiej bp. Andrzeja Czai skierowany do wiernych, w którym neguje on dogmat wiary katolickiej o jedynym widzialnym Kościele.

Dlatego apelujemy do Czytelników o modlitwę w tym czasie w dwóch intencjach. Przede wszystkim o autentyczną jedność chrześcijan, powrót innowierców oraz nawrócenie Żydów i pogan do Kościoła oraz o opamiętanie dla naszych pasterzy.

Gorąco zachęcamy także do lektury tekstów poświęconych tej sprawie.

Bartłomiej Gajos

za:

http://www.ngopole.pl/2013/01/15/kto-modli-sie-z-heretykami-sam-staje-sie-heretykiem-sw-agaton/

 

KOMENTARZE

 • Zgadzam się w 100%
  5*

  Pozdrawiam
 • Heretyk na czele KRk
  ==Kto modli się z heretykami, sam staje się heretykiem” św. Agaton==

  No i wydało się, że Karol z Wojtyłów modląc się w Asyżu z różnymi heretykami i poganami zdemaskował swoje heretyckie postępowanie.
 • @autor
  Panie Jacku, może czas założyć własny kościół i won z naszego jak się nie podoba. Nie znam kontekstu wypowiedzi św. Agatona, ale jeśli taka jest wymowa jego słów, to wcale nie znaczy, że on ma rację. JPII uważał inaczej i jest błogosławionym Kościoła, wielkim teologiem, myślicielem i był papieżem. Naucz się pan, co to jest błąd logiczny "apeal to authority". JPII moflił sie z heretykami, a w herezję nie wpadł, za to wpada w nią pan, który nigdy z nimi się nie modlił.
 • @grzesiekZ 13:28:11
  Drogi, a właściwie biedny Grzegorzu!

  --Panie Jacku, może czas założyć własny kościół i won z naszego jak się nie podoba.==

  Jak łatwo się zorientować, to w przypadku kontroli NIKu, gdy przedsiębiorca zostaje przyłapany na nieprawidłowościach, to za karę nie wyrzuca się inspektora z NIKu, tylko przedsiębiorca, urząd, ma obowiązek poprawy.
  W przypadku Kościoła Rzymsko-katolickiego, to gdy niedawno jeden z tzw. biskupów został przyłapany przez policjanta, to nie ukarano tzw. biskupa, tylko zwolniono policjanta.

  Biblia i to ta z imprimaturem Watykanu wyraźnie i jednoznacznie zabrania łączenia Kościoła z poganami.

  ==JPII uważał inaczej i jest błogosławionym Kościoła, wielkim teologiem, myślicielem i był papieżem==

  Jeżeli jak piszesz, Karol z Wojtyłów myślał i postępował inaczej, a
  właściwie w sprzeczności do Bożego Słowa, to tylko potwierdził słowa znanego teologa Kuniga, że Karol z Wojtyłów posiadał najsłabsze wykształcenie teologiczne spośród kardynałów.
  A tak przy okazji, to może podaj, jakie to nadzwyczajne wykształcenie Karola z Wojtyłów upoważnia, aby nazywać go wielkim teologiem.
  Bo jak dla mnie, to człowiek, który modli się współnie z innymi poganami, bałwochwalcami, odstępcami, heretykami nie jest wielkim teologiem, a sam jest odstępcą i heretykiem. A teologiem, to co najwyżej miernym.
  Człowiek, który kłania się bałwanom, nie jest chrześcijaninem, a bałwochwalcą.
  Człowiek, który zamiast Chrystysowi, zawierza się totus tuus zmarłej Izraelitce, nie jest chrześcijaninem, gdyż nie jest Chrystusowcem, a jest maryjnistą.

  ==JPII moflił sie z heretykami, a w herezję nie wpadł,==

  Modlący się współnie z heretykami sam jest heretykiem.
 • @grzesiekZ 13:28:11
  Najbardziej mi się podoba Pana zdanie:

  JPII moflił sie z heretykami, a w herezję nie wpadł, za to wpada w nią pan, który nigdy z nimi się nie modlił.

  Bardzo bym prosił o możliwie szerokie jego objaśnienie, bo pomimo, że mi się podoba, to zrozumieć go jakoś nie mogę.

  Błąd, który mi Pan przypisuje "apeal to authority" wydaje się być raczej pańskim udziałem. Ale może zechce Pan udowodnić, że jest inaczej. Udowodnić.

  Zdanie:
  "Panie Jacku, może czas założyć własny kościół i won z naszego jak się nie podoba" jest niekulturalne, ale jednak odpowiem:

  Ten kościół jest także i moim kościołem i to już dość długo. Z tego powodu denerwuje mnie fakt, iż masoneria wprowadziła do niego swoich ludzi, i to już na wysokie stanowiska, aby niszczyć go od środka. Objawem tego zdenerwowania jest cytowanie tu takich tekstów jak powyższy.

  Bardzo proszę o spokojne i uważne przeczytanie go jeszcze raz. Także zachęcam do zapoznania się z komentarzami na stronie z której został tu skopiowany.

  Jeśli znajdzie Pan w tekście miejsca w których są kłamstwa lub niezgodności z zasadniczymi prawdami wiary, to proszę je tu opisać. Może mnie Pan przekona. Może autor się zapozna i nawróci.

  Jeśli zdenerwowanie nie pozwala Panu na rzeczową dyskusję, to proszę napisać po prostu jeszcze kilka obelg, ale do nich już nie będę się ustosunkowywał.

  Pozdrawiam i dziękuję za udział w dyskusji.
 • Zgadzam się
  "Dlatego apelujemy do Czytelników o modlitwę w tym czasie w dwóch intencjach. Przede wszystkim o autentyczną jedność chrześcijan, powrót innowierców oraz nawrócenie Żydów i pogan do Kościoła oraz o opamiętanie dla naszych pasterzy." - dołączam się i 5* daję.
 • @Jacek 15:37:44
   //JPII moflił sie z heretykami, a w herezję nie wpadł, za to wpada w nią pan, który nigdy z nimi się nie modlił.

  Bardzo bym prosił o możliwie szerokie jego objaśnienie, bo pomimo, że mi się podoba, to zrozumieć go jakoś nie mogę.// 

  - Tak się składa, że to pan jest heretykiem! Przykro mi bardzo, ale postanowienia Soboru Watykańskiego II są w Kościele Katolickim obowiązujące, a pan je odrzuca. Zgadza się? Jan Paweł II pozostał wierny nauce Kościoła aż do śmierci, a to jedynie wy - lefebryści odłączanie się od niego, odrzucacie nauczanie Kościoła, wypowiadacie posłuszeństwo papieżowi i głosicie nauki sprzeczne z nauczaniem kościoła.

  I niech pan dziękuje za to, że kościół nie odrzuca do końca heretyków, bo również do nich należy pan.


   //Błąd, który mi Pan przypisuje "apeal to authority" wydaje się być raczej pańskim udziałem. Ale może zechce Pan udowodnić, że jest inaczej. Udowodnić.// 

  - Panie Jacku. Po pierwsze, to my katolicy wyznajemy pewne aksjomaty, które dla nas katolików są oczywiste i święte, bo bez tego nie mamy prawo nazywać się katolikami. Jest to Biblia oraz nauczanie Kościoła, którego nieomylność powinna być i dla pana oczywista, jako że ta nauka została oficjalnie ogłoszona na Soborze Watykańskim I. Ja nie powołuję się na jakieś encykliki JPII itp, ja tamto powiedziałem, aby skontrastować, pana autorytet do innego autorytetu, co do którego nie ma podstaw, aby twierdzić, że jest gorszym, niż ten pański. A więc mamy dwa autorytety, dwóch świętych, którzy uważają inaczej. Więc dlaczego to niby akurat pański autorytet miałby mieć rację? Wskazałem dodatkowo, że mój może być rozpatrywany jako większy autorytet, gdyż był papieżem, wypełniał to, co było treścią nauczania Kościoła i ten autorytet został wyniesiony na ołtarze.


   //Ten kościół jest także i moim kościołem i to już dość długo. Z tego powodu denerwuje mnie fakt, iż masoneria wprowadziła do niego swoich ludzi, i to już na wysokie stanowiska, aby niszczyć go od środka. Objawem tego zdenerwowania jest cytowanie tu takich tekstów jak powyższy. // 

  - Masoneria to właśnie steruje takimi matołkami jak pan, którzy rozwalają nam kościół. Zapewniam pana, że oni z tego powodu zacierają ręce. Im więcej podważa się wiarygodność i autorytet kościoła, im więcej odziera się go ze świętości, tym bardziej dokarmia się masonerię.

  Ten Kościół już nie jest pańskim kościołem, a tym bardziej, że zgodnie ze słowami Jezusa "jakim sądem sądzicie, takim i was osądzą", skoro pan odrzuca zupełnie dialog z heretykami, to wobec tego nie ma tam miejsca dla pana.

  Przykro mi bardzo, ale Jezus powierzył władzę następcy św. Piotra. Jemu, a nie jakiemuś popaprańcowi lefebvre, czy pajacowi Gajowemu. To jemu powiedział, że cokolwiek zwiąże na ziemi, będzie związane w niebie, a cokolwiek rozwiąże, będzie rozwiązane w niebie. Pan zapomniał najwyraźniej o tym drugim członie tej wypowiedzi: "cokolwiek rozwiąże, będzie rozwiązane".
  To Jezus powiedział apostołom, że bramy piekielne kościoła nie przemogą. Dla pana jednak przemogły i ten stan trwa przez kilka kadencji papieży - od Pawła VI do Benedykta XVI. Czy nie tak? Tak się składa, że wszyscy akceptowali postanowienia SVII.
  To Jezus powiedział, że kto was słucha, ten mnie słucha, kto wami gardzi, ten mną gardzi. To Jezus powiedział, że ześle nam Ducha, który będzie z nami na zawsze, o wszystkim przypomni i wszystkiego nauczy.

  To pan bluźni świętym naszego Kościoła (np. JPII) umieszczając go pomiędzy heretykami i przemądrzałym tonem prawiąc swoje pseudomądrości chce mu wytykać błędy i odstępstwa. Przedstawiałem swoje argumenty w tym artykule:

  http://grzesiekz.nowyekran.pl/post/83005,sobor-watykanski-ii-najwieksze-dobro-minionego-wieku

  Oraz w kilku pana artykułach. Nie dał pan popisu ani mądrości, ani wiedzy, ani logiki. Ani jednego argumentu pan nie potrafił obalić. Jednak nie przeszkadza to panu dalej się mądrzyć i srać do naszego gniazda.
 • @grzesiekZ 00:12:54
  Jeszcze jedno dodam.

  Ma pan prawo nie zgadzać się z ekumenizmem, tak samo jak ja nie zgadzam się z zakazem antykoncepcji. Lecz jako katolik nie może pan głosić nauk sprzecznych z nauką kościoła, jeśli chce pan do niego należeć. Jeśli pan chce głosić takie nauki, to nikt panu nie zabroni, ale wówczas proszę nie nazywać się katolikiem.

  Mało kogo obchodzi to, że ekumenizm się panu nie podoba. Mi dla odmiany się podoba i to bardzo i ja osobiście miałbym za złe Kościołowi, jakby nie podążał tą drogą. Swoje argumenty przedstawiałem w swoim artykule i w komentarzach, więc nie będę powtarzał. Dodam, że nie doczekałem się konstruktywnej polemiki.

  Ten artykuł jest niczym innym, niż podejściem do tego problemu na zasadzie "przecież to oczywiste", "przecież to zgorszenie" itp. Taka argumentacja nie jest żadną argumentacją, co ukazuje nam dobitnie fragment ze Starego Testamentu, w którym Mikal wielce się zgorszyła zachowaniem króla Dawida, który obnażył się na oczach poddanych, gdy tańczył przed Arką Pana. Jednak to jej zachowanie zostało potępione, a ona ukarana przez Boga: 2Sm 6:10-25:

  http://biblia.apologetyka.com/read?utf8=%E2%9C%93&q=2Sm+6%3A10-25&bible[]=gnt-biz&bible[]=bt&bible[]=bw&fmt=&num=&codes=1

  Nie jest żadnym argumentem, że kiedyś takie spotkania były zabronione. Kiedyś również było zabronione czytanie Biblii w językach narodowych, a dzisiaj już nie jest, o czym też pisałem w swoim artykule.
 • @grzesiekZ 00:12:54
  Albo jest Pan bardzo młody i nie pamięta jak wyglądały kościoły przed Soborem, albo działa Pan w złej wierze.

  Do oceny Soboru wystarczy mi pamiętać jak kiedyś siadano tam co najwyżej bokiem do ołtarza z tabernakulum i widzieć jak teraz się siada tyłem do Ciała Chrystusa. A patrzeć nie mogę jak całując stół wypinają do Niego tyłki. Lecz Panu to nie przeszkadza, bo wierzy Pan nie w Boga, a w instytucję.
  O innych ekscesach nie będę już tu pisał.
 • @grzesiekZ 00:12:54
  A ze zdjęcia na wstępie do tekstu wycięto kawałek pokazujący jak budda siedzi na tabernakulum. Ciekawe czy zabrano z niego Ciało Chrystusa, czy zostało zbezczeszczone. Pamiętam to zdjęcie w całości.Wielkie osiągnięcie Soboru.

  Do takich działań też was Jezus upoważnił?

  Duch Święty do tego natchnął?

  Jednak nie umiem w to uwierzyć. Mimo wszystkich wrzasków i obelg.

  No bo czego w takim razie nie wolno Papieżowi zrobić z Ciałem Naszego Boga?
 • @Jacek 01:00:55
  Panie Jacku jak zwykle 5.
  Bidok grzesiekZ ... jest nieźle skołowany ... ale któż nie jest po SVII.
 • @Jacek 01:00:55
   //Albo jest Pan bardzo młody i nie pamięta jak wyglądały kościoły przed Soborem, albo działa Pan w złej wierze. // 

  - Owszem, nie pamiętam tych czasów. Tyle że ta uwaga ma się nijak do racji obiektywnej.


   //Do oceny Soboru wystarczy mi pamiętać jak kiedyś siadano tam co najwyżej bokiem do ołtarza z tabernakulum i widzieć jak teraz się siada tyłem do Ciała Chrystusa. A patrzeć nie mogę jak całując stół wypinają do Niego tyłki. Lecz Panu to nie przeszkadza, bo wierzy Pan nie w Boga, a w instytucję.
  O innych ekscesach nie będę już tu pisał.// 

  - Panie Jacku, to są argumenty zdartej płyty - czyli w kółko te same powtarzane. Ja już jestem zmęczony nieustannym odpowiadaniem na nie. Sprzątaczka, która sprząta kościół też musi uważać, aby to robić zawsze przodem do tabernakulum, aby pochylając się przypadkiem nie wypięła tyłka na Jezusa. Ludzie powinni z kościoła wychodzić tyłem, aby broń Boże nie odwrócić się tyłem do tabernakulum, a kapłan trydencki powinien głosić kazania tyłem do wiernych i przodem do Jezusa, żeby taki pan Jacek nie poczuł się zgorszony.

  Panie Jacku, mnie pan gorszy po stokroć wylewając takie hektolitry pomyj na naszych błogosławionych, na naszego papieża, na naukę Kościoła, insynuacjami, że w naszym kościele jest więcej masonerii, niż Boga. Ja jestem tym zgorszony!   //A ze zdjęcia na wstępie do tekstu wycięto kawałek pokazujący jak budda siedzi na tabernakulum. Ciekawe czy zabrano z niego Ciało Chrystusa, czy zostało zbezczeszczone. Pamiętam to zdjęcie w całości.Wielkie osiągnięcie Soboru.// 

  - Mojżesz wywyższył węża na pustyni, co wcale nie znaczy, że był to akt skrajnego bałwochwalstwa.

  Jeśli Pan jest zgorszony pewnymi rzeczami, to wcale nie oznacza, że to Pan ma rację. Może dla Boga ważniejsi są ludzie z innych wyznań, obecne zabieganie Boga, aby jakoś się z nimi pogodzić, co może w przyszłości otworzy furtkę dla nawrócenia, niż wasze wielkie oburzenie na rzekome wypinanie tyłka na tabernakulum.

   //Jednak nie umiem w to uwierzyć. Mimo wszystkich wrzasków i obelg.// 

  - proszę nie robić z siebie męczennika, bo to pan obrzuca obelgami naszych błogosławionych, papieży i naukę Kościoła.
 • Ekumenizm a nieposłuszeństwo Kościołowi
  Apologeci SV II jak i „posoborowego duch” mają usta pełne oburzenia na tych, którzy kwestionują jego ustalenia, mimo, że sami lubią podkreślać, że Sobór był jedynie „apostolski” a nie „dogmatyczny”. Zarzucają swoim przeciwnikom, że nie są posłuszni nauce Kościoła i papieża. Tymczasem sami mają w głębokim niepoważaniu prawie 2 tysiące lat nauki soborów w tym tak ważnych dogmatycznie jak Sobór Trydencki i SV I. Nie słuchają papieży ani doktorów Kościoła.

  „Nieposłuszeństwo” wobec JŚ Benedykta XVI uważają za grzech śmiertelny a wobec nauk bł. Jana Pawła II jako bluźnierstwo, zaś sami depczą naukę św. Piusa V, Leona XIII czy św. Piusa X. Uważają, że wiara w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół dotyczy tylko „tu i teraz”. Nie rozumieją (nie chcą zrozumieć?), że przymioty Kościoła rozciągają się nie tylko w przestrzeni ale i w czasie.

  Kościół wielokrotnie potępiał bałwochwalstwo jakim są wspólne praktyki religijne z innymi wyznaniami a tym bardziej innymi religiami nie uznających bóstwa Jezusa Chrystusa. Nie zostawiał w tej kwestii żadnych niedomówień. Zarzucanie tym, którzy są przerażeni współczesnym ekumenizmem nieposłuszeństwa Kościołowi lub wręcz niekatolickość jest albo skrajną obłudą, albo skrajną indolencją.
 • @Jacek 15:37:44 do @grzesiekZ
  Najbardziej mi się podoba Pana zdanie:

  JPII moflił sie z heretykami, a w herezję nie wpadł, za to wpada w nią pan, który nigdy z nimi się nie modlił.

  >> .. :))
 • @Kleks 14:11:49
  bzdury
 • @Kleks 14:11:49
   //Apologeci SV II jak i „posoborowego duch” mają usta pełne oburzenia na tych, którzy kwestionują jego ustalenia, mimo, że sami lubią podkreślać, że Sobór był jedynie „apostolski” a nie „dogmatyczny”. Zarzucają swoim przeciwnikom, że nie są posłuszni nauce Kościoła i papieża. Tymczasem sami mają w głębokim niepoważaniu prawie 2 tysiące lat nauki soborów w tym tak ważnych dogmatycznie jak Sobór Trydencki i SV I. Nie słuchają papieży ani doktorów Kościoła.// 


  Odpowiedź na te wszystkie argumenty znajdzie Pan w moim artykule:

  http://grzesiekz.nowyekran.pl/post/83005,sobor-watykanski-ii-najwieksze-dobro-minionego-wieku

  Jest to nie prawda, że mamy w głębokim poważaniu papieży przedsoborowych i nauki kościoła. Dla nas Pius X jest cały czas święty, nikt nie ma o to żadnych pretensji, nikt mu niczego nie wyrzuca. Ja również uważam, że uczynił słusznie.
  Jednakże Wy chcielibyście unieważnić drugą część ważnej wypowiedzi Jezusa, który powiedział do św. Piotra "cokolwiek rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie". Uchylanie pewnych nakazów i unieważnianie zakazów ma nawet swoje źródło na karatach Biblii. Jak faryzeusze pytali się: "dlaczego Mojżesz polecił dawać żonie list rozwodowy", to Jezus odpowiedział, że do tej pory było tak ze względu na zatwardziałość serca. Apostołowie unieważnili obrzezanie, Jezus zniósł zakaz spożywania pokarmów nieczystych (wszystkie uczynił czyste, jak czytamy w ew. św. Marka). Na samym początku ewangelizacji powiedział, aby nie wchodzić do pogan, ale tylko do owiec z domu Izraela. Po zmartwychwstaniu ewangelizacja rozciągnęła się również i na pogan.

  W historii kościoła mieliśmy również bardzo wiele zmian. Kiedyś wyraźnie zabraniano czytać Biblii w językach ojczystych, a w pewnym momencie uchylono ten zakaz. Galileusz był w zbiorze ksiąg zakazanych, a w XIX wieku zostało to zniesione. Bodajże do VI wieku można było budować ołtarze tylko i wyłącznie z kamienia, a potem to uchylono. Nauka kościoła się zawsze zmieniała i zawsze byli jacyś niezadowoleni.


   //Kościół wielokrotnie potępiał bałwochwalstwo jakim są wspólne praktyki religijne z innymi wyznaniami a tym bardziej innymi religiami nie uznających bóstwa Jezusa Chrystusa. Nie zostawiał w tej kwestii żadnych niedomówień. Zarzucanie tym, którzy są przerażeni współczesnym ekumenizmem nieposłuszeństwa Kościołowi lub wręcz niekatolickość jest albo skrajną obłudą, albo skrajną indolencją.// 

  - Proszę poczytać Ewangelię. do pewnego czasu Izraelitom nie wolno było przebywać z poganami, a już w 10 rozdziale Dziejów Apostolskich się to zmienia. Papież ma takie same uprawnienia jak św. Piotr.

  Dz 10,28 Przemówił więc do nich: Wiecie, że zabronione jest Żydowi przestawać z cudzoziemcem lub przychodzić do niego. Lecz Bóg mi pokazał, że nie wolno żadnego człowieka uważać za skażonego lub nieczystego.

  Proszę przeczytać również cały ten kontekst.
 • Swietny trafny tekst traktujacy o herezji ,czyli przewrotnym ekumeniznie
  Coz mozna dodac ... Dlatego szanuje bardzo naszych Prawoslawnych Braci Chrzescijan, ktorzy nie pozwolili sobie na ekumenizm oraz modernizm ! Zostali przy swojej tradycji i nie pozwolili sobie na kompromis na Soborze ... Takze pomijajac bledy Soboru II nasz Kosciol ma swoja ciaglosc, jednak przez wilki w owczych skorach modernistow traci niestety ducha Swietej Prawdy. Dziekowac Bogu mamy jeszcze Sakramenty Swiete oraz Pana Jezusa w Komuni Swietej ! Bog zaplac Panie Jacku :) Pozostanmy z Blogoslawienstwem Chrystusa Krola !
 • @grzesiekZ 12:58:14
  Konkretnie. Kogo i jakimi obelgami obrzuciłem?

  (I proszę nie przytaczać tu cytowanych przeze mnie tekstów, bo cytowanie nie jest poparciem nawet, a tylko poddaniem pod dyskusję)

  Wypinanie się nie jest rzekome, a jest to konkretny gest w czasie każdej NWO gdy tabernakulum jest w osi kościoła.

  Bywa Pan w kościele? A może zamyka oczy gdy stół jest całowany?
 • @Wolnyczlowiek 21:11:44
  ==Dziekowac Bogu mamy jeszcze Sakramenty Swiete oraz Pana Jezusa w Komuni Swietej ! Bog zaplac Panie Jacku :)==

  Biedny, tzw. Wolnyczłowieku!

  Ciekawy jestem, jak to chłopaczek ze wsi, albo z małego miasteczka, po zakończeniu zawodówki przysposobienia religijnego lekceważącego Pismo Święte potrafi ściągnąć Pana panów i Króla królów z Jego tronu w niebie i wcisnąć Go do pieczywka, albo wręcz magicznie (co jest grzechem) przemienić pieczywo w Ciało Pana jezusa, za w pełni Jezusa?

  Ja taki głupi nie jestem, aby wierzyć sukienkowym przebiercom w takie kłamstwa. Tym bardziej, że Pismo Święte wielokrotnie stwierdza, że coś takiego nie będzie możliwe.
  A co do tzw. Komunii, to jeżeli jest podawana w fałszywej postaci niby Ciała Pana Jezusa, to jest to fałszywa komunia i na pewno nie jest święta, a jest to fałszywy, grzeszny obrządek.

  ==Pozostanmy z Blogoslawienstwem Chrystusa Krola !==

  Ktoś kto uprawia i trwa w odstępstwie nie pozostaje w błogosławieństwie Chrystusa Króla!
 • @Mirosław Dakowski 16:26:26
  Drogi Mireczku, a właściwie; biedny Mireczku!
  Nie pultaj się, bo i tak nie zmienisz Prawdy Bożego Słowa.

  Nie wiem, kim dla Ciebie jest Pan Jezus Chrystus? Bo jeżeli programowo Go lekceważysz i pogardzasz Jego nauką, wymogami, to jako heretyk, tak właśnie będziesz reagował.

  Gdybyś czytał Pismo Święte, to byś wiedział, że Pan Jezus ustanowił Wieczerzą Pańską pod dwoma postaciami i nakazał ją spożywać pod dwoma postaciami.
  I jeżeli chcesz zweryfikować jakiś kościół, czy organizację religijną, to wystarczy sprawdzić czy są posłuszni, czy są nieposłuszni Chrystusowemu ustanowieniu.
  Watykańczycy, a właściwie funkcjonariusze Watykanu sygnalizują swe odstępstwo od posłuszeństwa Chrystusowi nie dając ludziom spożywać Wieczerzę Pańską pod dwoma postaciami. Tym pokazują, że są heretykami.
  Po drugie; to sam Chrystus zapowiedział, żeby nie wierzyć, jeżeli ludzie będą mówić, że Chrystys jest gdzieś..., aby w to nie wierzyć Mt.24,23-27. Dlatego jeżeli jakiś czarny kłamie, że ma gdzieś zrobionego Chrystusa, że zamyka Go sobie w klatce jak papugę, to ja takiemu czarnemu, czy białemu nie wierzę.

  Jeżeli na dodatek mam kilka wersetów negujących możliwość zrobienia sobie Boga rękami ludzkimi; Dz.7,48-49; 17,24; 17,28; 19,26, to wiem, że wszyscy ci oszuści, którzy wmawiają ludziom iż potrafią zrobić z pieczywa Boga, Jezusa Chrystusa, są po prostu kłamcami głoszącymi i praktykującymi herezję.
  Ale jako Rzymski-katolik pewnie uważasz za pobożność sprzeciwianie się nauce Pana Jezusa. Pewnie Pismo Święte zalecane do czytania przez Karola z Wojtyłów masz w pogardzie i lekceważeniu.

  Przytoczę Ci jeszcze jedną głupotkę propagowaną przez niedorozwojów nie znających Bożego Słowa.
  Jest taki fajny cytat słów Chrystusa:

  Mt.26-29 "A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje". 27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: "Pijcie z niego wszyscy, 28 bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. 29 Lecz powiadam wam: Odtąd nie będę już pił z tego owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę z wami nowy, w królestwie Ojca mojego".

  I czytając ten fragment znajdujemy usprawiedliwienie dla myślenia, że to pieczywo było, czy stało się ciałem Jezusa.
  Tyle że na nieszczęście dla tak interpretujących heretyków są też inne cytaty na tę okoliczność:

  Łk.22,17-20 "Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie rzekł: "Weźcie go i podzielcie między siebie; 18 albowiem powiadam wam: odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu, aż przyjdzie królestwo Boże".
  Ustanowienie Eucharystii
  19 Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: "To jest Ciało (w oryginale greckim ciało jest z małej litery) moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!" 20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: "Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana."

  Jeżelibyśmy mieli rozumieć powyższy chleb, pieczywo w sposób dosłowny, jako rzeczywiste ciało Pana Jezusa, to gdy On stwierdzał, że to jest Jego ciało "które za was będzie wydane", to przy takim rozumowaniu, to to pieczywo powinno być przybite do krzyża.
  A wiemy, że to nie pieczywo było przybite do krzyża, a osobiście Pan Jezus. Tak więc gdy mówił o Jego ciele, które miało zostać przybite do krzyża, to miało być przybite Jego własne ciało, a nie pieczywo. Tak więc, to nie pieczywo było Jego fizycznym ciałem.

  Ale biorąc pod uwagę Twój dotychczasowy poziom pomyślunku obawiam się, drogi Mirku, że powyższe argumenty przekraczają zdolność Twojego pojmowania i rozumienia.

  Jedyne co mogę Ci zalecić, to błaganie Boga o prawidłowe zrozumienie Jego Słowa.
 • @von Finov 14:16:49
  19 Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: "To jest Ciało (w oryginale greckim ciało jest z małej litery) moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!" 20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: "Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana." Wlasnie sam Pan podal przyklad i dowod na to, iz sam Pan Jezus ustanowil Komunie Swieta , jako pamiatke Eucharystyczna. Tak wlasnie podczas Mszy Swietej jest prawdziwe przeistoczenie chleba i wina w Swiete Cialo Chrystusa i Jego Swieta krew ... Jest to symboliczne a zarazem prawdziwe przeistoczenie duchowe . Jezeli chce pan dowodu na to jest ich wiele wystarczy poszukac... "Szukajcie a znajdziecie "... Podam tu tylko jeden konkretny przyklad : Sokółka - polskie Lanciano - wykład ks. Mieczysława Piotrowskiego http://pl.gloria.tv/?media=380363 Jeszcze jedno moze mnie Pan obrazac , krytylkowac , przesladowac itd. ,wszystko na jeszcze wieksza Chwale naszego Chrystusa Krola ! Nazwiesz mnie glupim wariatem dla mnie to nagroda ! „Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5, 10). Pozdrawiam Bracie Kroluj nam Chryste ! ! !
 • @Mirosław Dakowski 22:19:04
  Drogi, biedny Mirku!

  Nie przejmuj się! To że nie rozumiesz najprostrzych informacji z Bożego Słowa nie musi automatycznie dyskredytować Cię i nie wymusza na mnie traktowania Ciebie z dystansem.
  Jak wiedzisz, staram się dopuścić Cię do pewnej konfidencji ze mną pomimo tego, że masz poważne braki w edukacji odnośnie chrześcijaństwa.
  Wiedz, że w moim sercu jest wiele przychylności i ciepła dla Twojej osoby.

  To co mogą Ci doradzić, to abyś zaczął studiować Boże Słowo i to z modlitwą, prosząc Boga o Jego zrozumienie w Duchu Świętym.

  A jeżeli jestem wg. Ciebie heretykiem, to pokaż mi w Bożym Słowie w czym jestem niezgodny z Pismem Świętym.
 • @Wolnyczlowiek 22:18:29
  Drogi zniewolony człowieku!

  Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni wpis, gdyż argumentujesz, jak byś wogóle nie czytał tego, co napisałem.
 • @von Finov 11:34:14
  Jesli oni Jezusa Chrystusa - Slowa Boga nie chca sluchac, lecz odrzucaja, to wszystkich przychodzacyh w to imie odrzuca i sluchac nie beda.

  Dlaczego faryzeusze kiedys nie uwierzyli Panu Jezusowi?
  Bo od siebie nawzajem chwale odbierali, zupelnie tak samo jest wsrod katolikow (hierarchii)..., wpadli w zachwyt nad soba na wzajem.

  Maja wiele cech tamtych, lamia Przykazania dla swej tradycji, wynosza sie, robie wiele na pokaz, oczekuja bezwzglednego posluszenstwa dla swoich nauk..., poza tym sa skloceni miedzy saba, kazdy z nich cos innego mysli, kogos innego slucha, ten dobry, tamten nie dobry, ten dobrze mowi, tamten nie dobrze..., i tak jak tamci sa zgodni tylko w jednym, nie sluchac Jezusa Chrystusa, ani Jego uczniow, Apostolow.
  Nie chca przeciez czytac Biblii, wola czytac teologow.
 • @von Finov 11:43:46
  Tak przeczytalem dokladnie to co napisalec @von Finov i dokladnie odnioslem sie do twojego wpisu to ,zes slepy Bracie i nie zauwazasz prawdy lub sam zignorowales moj wpis oraz nieobejrzales filmu , wykladu na temat cudu Eucharystycznego , jaki mial miejsce w Sokolce to nie moja wina iz jestes ignorantem... To co tam sie wydarzylo to mianowicie Hostia , ktora niechcacy upadla na ziemie po, jakims czasie przemienila sie w kawalek miesnia sercowego w stanie agonalnym ... Co zostalo potwierdzone i zatwierdzone przez niezaleznych specjalistow i naukowcow z Bialegostoku ... Grupa krwi odpowiadala tej samej co prawdopodobnie mial Pan Jezus , gdyz w kazdym cudzie przemienienia byla ta sama zawsze grupa krwi . Polecam rowniez film "Ja Jestem" wydany przez Gazete Polska masz tam kilka przedstawionych niezle udokumetowanych cudow historycznych przemienienia np. wina w Krew Pana Jezusa wlasnie dla takich niewierzacych niedowiarkow takich , jak TY ! Kroluj nam Chryste ! ! !
 • @t-rex 09:47:11
  Co do pierwszej czesci twojego wpisu pelna zgoda, tylko w religi Katolickiej jest pelnia zbawienia ... Oczywiscie wierze, iz nasi Prawoslawni Bracia rowniez maja ciaglosc i pelnie zbawienia w swojej religii ... Jednak niewszyscy Chrzescijanie maja zapewnona pelnie zbawienia np. Juz tacy Protestanci w ktorych tak sie zauroczyles pozbawieni sa Sakramentow Swietych w swoim Kosciele i nie sadze , ze u nich spotkasz Pana Boga oraz zaznasz pelni zbawienia... Pomijam juz inne religie poganskie ,nie Chrzescijanskie takie , jak np. Buddyzm , czy Hinduistyczne religie , w ktorych trzci sie rozne bostwa... Co do Ks. dr hab. Piotra Natanka to uwazam go obecnie za autorytet w naszym Kosciele . Wlasnie dlatego , ze walczy z modernizmem i ekumenizmem demaskujac np. bledy Soboru II zostal nieslusznie uwazam suspendowany za nieposluszenstwo zekomo Biskupom i przelozonym , ktorym przedstawil szereg bledow i grzechow, w ktorych oni twaja... Zas sam nie moze sie podporzadkowac komus kto zarzadzenia Papieza ma gdzies , zas Pana Boga wytepili przez swoje modernistyczne herezje i luboja sie w swoich zaszczytach stawiajac sie w centrum ! Zas Jezusa Chrystusa nie chca uznac KROLEM !
 • @Wolnyczlowiek 22:18:30
  Niemcy słuchali Gebelsa do końca, wierząc, że wunderwafe... że zwycięstwo na wszystkich frontach... Wiesz dlaczego większość Niemców wierzyła latami w powszechne kłamstwa? Wiesz, co było skutecznym sposobem na ogłupienie całego narodu?

  Gebels praktykował zasadę, że największe kłamstwo powtarzane w nieskończoność zostanie w końcu uznane jako prawda.

  Jedyną uniwersalną i ponadczasową Prawdą jest Pan Jezus Chrystus. I nie jest to stwierdzenie jakiejś abstrakcji, ale tą niepodważaną Prawdą jest Jego Nauka - w końcu informacje od Boga z pierwszej ręki, a także osobisty przykład postępowania Pana Jezusa.
  I każdy Chrystusowiec, chrześcijanin będzie tak żył, tak postępował i tak nauczał, jak by na jego miejscu funkcjonował sam Pan Jezus.

  I wystarczy, abyć przeanalizował własne życie, życie ludzi w organizacji religijnej do której jesteś przypisany już od nieświadomego niemowlęctwa, nauczanie i postępowanie funkcjonariuszy w Twoim zgromadzeniu religijnym.

  Jak wiadomo, sataniści będą postępowali wbrew nauce i przykładowi Pana Jezusa Chrystusa. Formalnie mogą nawet deklarować się jako zwolennicy Chrystusa, ale ich życie będzie zaprzeczeniem Ewangelii.

  Boże Słowo jednoznacznie i bezdyskusyjnie określa że źródłem informacji określających prawidłowe życie z Bogiem jest Boże Słowo.
  Natomiast słudzy diabła zawsze będą serwować różnego rodzaju dodatki, albo będą ujmować z Bożego Słowa wymogi Boga.
  Niestety większość innowierców z odstępczych kościołów ani nie czyta Biblii, ani nie respektuje wymogów Boga nawet w sytuacjach, gdy jest to im zwiastowane przez chrześcijan - Chrystusowców. Za to nurzają się w różnych odstępstwach, które wielokrotnie poczytują sobie jako pobożność.

  A chrześcijaństwo jest takie proste, tak konkretnie prowadzi do bezpośredniej relacji z Bogiem, do zbawienia.
  Wystarczy odrzucić niebiblijne śmieci, herezje, zwiedzenia np. bałwochwalstwo, symonię, spirytyzm, czyściec, instytucję papiestwa, fałszywą teologię sukcesji apostolskiej, kult Izraelitki Mariam, zwodnicze, fałszywe cuda, okultyzm, niebiblijną tradycję, herezję ojców Kościoła, fałszywy chrzest niemowlaków, odstępczą od Bożego Słowa tzw. Komunię Świętą zamiast Wieczerzy Pańskiej pod dwoma postaciami, fałszywe, zwodnicze kłamstwa demonów podszywających sie pod posłańców Boga,... i chrześcijanie mieliby jedność wiary z Rzymskimi-katolikami. No może już nie z Rzymskimi-katolikami, a z chrześcijanami.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej