Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1615 postów 408 komentarzy

wyszperane i otrzymane

Jacek - Zaglądam tu i ówdzie. Częściej oczywiście ówdzie. Czasem coś dostanę, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjęciu jest Janek, z którym 15 sierpnia byliśmy pod Krzyżem.

Chrystus Królem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

trzeba troszczyć się o to, aby Chrystus panował najpierw w nas samych. Następnie by panował w naszych rodzinach, by panował w naszych zakładach pracy, aby w końcu panował także nad najwyższą formą ludzkiej społeczności jaką jest państwo.

Wielki post Anno Domini 2013 zmierza ku końcowi. Już niedługo będziemy przeżywać wydarzenia Wielkiego Tygodnia, których kluczowym dniem jest Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa Pana. Świadomym katolikom nie trzeba tłumaczyć powagi tego dnia. Z wydarzeniami Wielkiego Piątku jest jednak związana kwestia nader istotna, dziś niestety zapomniana, fałszywie interpretowana i wykoślawiana, a przede wszystkim zwalczania. Chodzi o społeczne panowanie Chrystusa Króla.

Ewangeliści opisują na kartach swoich Ewangelii sceny z pretorium, kiedy to Chrystus Pan po modlitwie w Ogrójcu, pojmaniu, postawieniem przed sąd religijny arcykapłana zostaje doprowadzony przed świecki sąd rzymski sprawowany przez prokuratora Poncjusza Piłata. To wtedy wprowadziwszy Chrystusa do wnętrza pretorium Piłat pyta Go: „Tu es rex Iudaeorum? – Czy Ty jesteś Królem żydowskim? A Jezus odpowiadział mu tymi słowami: A temet ipso hoc dicis an alii tibi dixerunt de me? – Sam z siebie to mówisz, czy też inni powiedzieli Ci o mnie? Na to Piłat Mu odpowiedział: Numquid ego Iudaeus sum? Gens tua et pontifices tradiderunt Te mihi. Quid fecisti?” – Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Cię. Coś uczynił?”. Chrystus zaś odpowiedział Piłatowi: Regnum meum non est de mundo hoc si ex hoc mundo esset regnum meum ministri mei decertarent ut non traderer Iudaeis. Nunc autem meum regnum non est hinc. – Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby Królestwo Moje moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś Królestwo moje nie jest stąd. I na to odpowiedział Piłat: Ergo rex es Tu? – A więc jesteś Królem? I odpowiedział mu na to Jezus: „Tu dicis quia rex sum Ego. Ego in hoc natus sum et ad hoc veni in mundum ut testimonium perhibeam veritati. Omnis qui est ex veritate audit vocem meam. – Sam mówisz, że jestem Królem. Ja się po to narodziłem i po to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo Prawdzie. Każdy kto jest z Prawdy słucha głosu mego. (J, 18)

Ten krótki dialog ma bardzo doniosłe znaczenie. Chrystus sam o sobie mówi, że jest Królem. Królem, którego Królestwo nie jest takie jak Królestwa ziemskie. Królestwo, które pochodzi z innego świata. Ze świata Wieczności, w której mieszka Bóg. Nie znaczy to jednak, jak chcieliby dzisiejsi liberalni i modernistyczni teologowie, że Królestwo to istnieje w ten sposób, że nie obejmuje, ani nie może obejmować tego łez padołu. Królestwo to jest królestwem ducha, a jego żołnierze są zbrojni w świętą wiarę, nadzieję i miłość.

Właśnie dlatego trzeba troszczyć się o to, aby Chrystus panował najpierw w nas samych. Następnie by panował w naszych rodzinach, by panował w naszych zakładach pracy, aby w końcu panował także nad najwyższą formą ludzkiej społeczności w doczesności, jaką jest państwo.

Wiemy jednak, że tak się nie dzieje. O ile jeszcze Chrystus panuje w nas samych i w naszych rodzinach, o tyle został On wypędzony ze sfery publicznej. Chrześcijańska moralność nie przenika już ustawodawstwa państw. Religia została sprowadzona do roli stowarzyszenia dobroczynnego. W krajach ongiś katolickich roi się od najróżniejszych sekt. Prawo Boże i prawo naturalne jest coraz to bardziej wzgardzane przez ustawodawców. Grzechy przeciwko Bogu i przeciwko naturze stały się nowoczesnymi cnotami. Dlaczego tak się dzieje? Kto jest temu winny? Lewicowi i liberalni politycy? Owszem, walczą oni przeciwko Chrystusowi i Jego prawom. Nie byliby jednak na tyle skuteczni, gdyby nie pomoc ze strony samych katolików zarażonych fałszywy ideami i liberalnymi błędami.

W skutek nowej, zupełnie niekatolickiej nauki ostatniego Soboru zawartej w dokumencie o wolności religijnej – Dignitatis Humanae – i jej praktycznemu zastosowaniu Chrystus Pan został wypędzony z życia publicznego wszystkich krajów, który jeszcze pół wieku temu były katolickie. W imię fałszywego światowego pokoju, dialogu i ekumenizmu proklamowano wolność religijną, która ma wypływać z rzekomej przyrodzonej godności człowieka. W sposób radykalny odrzucono nauczanie poprzednich papieży, którzy wielokrotnie potępiali zarówno fałszywie pojętą godność człowieka, jak i bezbożna zasadę wolności religijnej. Dziś mało kto wie, że to za rządów Pawła VI Stolica Apostolska wymusiła na frankistowskiej Hiszpanii, wbrew woli samych władz hiszpańskich (sic!), zmianę Hiszpańskiej konstytucji, która broniła religii katolickiej i ustanawiała ją jedyną religią państwa. Podobnie stało się z Portugalią. Jak dziś wyglądają te państwa nie trzeba nikomu tłumaczyć. Masowa apostazja, barbarzyńskie, sprzeczne z naturą prawodawstwo to dzisiejsza rzeczywistość Hiszpanii. Podobnie nikt nie zdaje sobie sprawy, że to za czasów Jana Pawła II wymuszono na Włochach zmianę ich prawodawstwa, które chroniło religię katolicką. Takie są rezultaty wypędzenia Chrystusa z życia publicznego.

Niestety, najbardziej godnym pożałowania faktem jest to, że ta detronizacja dokonała się rękoma najwyższych pasterzy Kościoła Chrystusowego. Za nic mieli oni słowa Piusa XI, który w encyklice Quas primas ostrzegał, że „Chrystus oskarży tych, którzy wyrzucili Go z życia publicznego, którzy pogardliwie ustawili Go z boku lub Go zignorowali, i będą najbardziej pomszczeni wskutek tej zniewagi. Jego królewska godność wymaga bowiem, aby całe państwo było regulowane przykazaniami Boga i chrześcijańskimi zasadami, przy ustalaniu praw, w zarządzaniu trybunałami, w intelektualnej i moralnej formacji młodych, która musi respektować zdrową doktrynę i czystość moralną”. Civitas Dei została zastąpiona liberalnymi ideami pluralizmu, otwartości, a dzisiejsi pasterze głoszą panowanie Chrystusa, które nastąpić ma dopiero przy końcu czasów, odmawiając mu należnego mu miejsca w życiu publicznym i odzierając Go z Jego królewskiej godności.

Wbrew tej nowej, fałszywej nauce dbajmy o to, żeby Chrystus panował w nas, w naszych domach, w naszych firmach, w naszych stowarzyszeniach i fundacjach. By – jak śpiewamy – królował nam zawsze i wszędzie. Święty Paweł pisze: „Oportet Illum regnare” – trzeba, ażeby On królował. Jeśli zadbamy o to, aby królował on wokół nas nadejdzie też taki dzień, że i całe państwo podda się pod Jego. On tylko daje prawdziwy pokój, rozwój i prawdziwy postęp. Pax Christi in Regno Christi! Vivat Christus Rex!

Autor: Bartłomiej Gajos

Tekst ukazał się w papierowym wydaniu specjalnym NGO nr 5 (2013 r.)

 

 

za:

//www.ngopole.pl/2013/03/30/chrystus-krolem/

KOMENTARZE

 • @
  W odniesieniu do takiego rozumienia Intronizacji:

  owszem - wiara, nadzieja i miłość - ale jak się nie przypiepszy heretykowi, nie zakuje go w dyby, a co najbardziej opornych nie podsmaży na stosie, to dobro nie zwycięży.

  Ja za takie ujęcie - dziękuję.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:08:18
  Pan to by chciał Boga bez sprawiedliwości ... zabawne.
 • @polipid 11:35:15
  Rozumiem, że Bóg powinien dostosować się do pańskiego poczucia sprawiedliwości.
  A jak nie?
 • No cóż … Ale są jakieś dowody , że nie jest ?
  Świat gdy Chrystus czekał na wyrok …. Świat przed zbawieniem … TAK SIĘ STAŁO i Tamten świat już przeminął bezpowrotnie.

  A czym jest naród, który uzna Jezusa Chrystusa Zbawiciela za swego Króla i Pana ? A co przyszliście oglądać ? Ale co chcecie oglądać ? Państwo przepychy w chwałę doczesną odziane ? Czy mało narodu , który potrafi się określić… stanowić o sobie już w prawdzie ?

  Czym nie jest Królestwo Boże ? A więc czym jest Królestwo Boże ? Co głosił Chrystus o czym nauczał?


  Chrystus nauczał jednego i wszelka Jego nauka w tym się zmieści, że w sposób zupełny ogłosił całemu stworzeniu SIEBIE. W NIM jest Królestwo Niebieskie.

  Pytam więc jakie ograniczenia ma Panowanie Boga na ziemi ? Kto wyznaczy Jemu granice tego czy innego świata ? Kto określi przedział aniołom , ludziom czy wszelkim stworzeniom i światom ?
  Nikt takiej mocy nie ma. Nie ma też mocy by odmówić panowania Bogu nad narodem .

  I narodowi nie ma prawa odmawiać zawierzenia i poddania się Bogu

  Prawda nas wyzwoli ... przygarnie
 • @jax 23:27:06
  Jax, obłudniku!

  Czemu posługujesz się pojęciem prawdy, jak sam prawdę odrzucasz, a na dodatek banujesz ludzi, którzy zwiastują biblijną prawdę, a Ciebie przyłapują na kłamstwach i fałszywych oskarżeniach?

  Oskarżyłeś mnie oszczerco:
  ==@von Finov 16:37:55 Masz się za kapłana - a jesteś tylko przepędzonym od "zielonych" sekciarskim guru

  kilkuosobowej rozpadającej się dziwacznej, ujadającej z bezsilności... sfory.

  Sam więc zakończ praktyki szamańskie .
  Nie szukaj usprawiedliwienia dla swoich wstrętnych cwaniackich występków.
  Zaprzestań „podkręcania” atmosfery na swych „sabatach”.
  Zakończ to co czynisz z kobietami zwyczajnie rozwiązłymi.
  Przestań zwodzić biednych alkoholem.
  Przestań siać nienawiść.==
  , ale żadnych faktów na poparcie Twoich FAŁSZYWYCH OSKARŻEŃ nie potrafisz przedstawić.
  Widać, takie postępowanie w sforze Watykanu jest normą.

  Próbujesz się mądrować na temat Królestwa Bożego, a w praktyce jesteś sługą ojca kłamstwa - szatana, gdyż kłamliwie oskarżasz dzieci Boga.

  ==Czym nie jest Królestwo Boże ? A więc czym jest Królestwo Boże ? Co głosił Chrystus o czym nauczał? ==

  Na pewno Królestwo Boże nie należy do kłamców i fałszywych oskarżycieli.
 • @von Finov 09:34:59
  Ja juz dawno stwierdzilam, ze jax jest zwodzicielem.
 • @von Finov 09:34:59 Nie wysilaj się...
  Ty sam najlepiej dajesz świadectwo o sobie i dobrze wiesz jak wygląda to co wyczyniasz.

  Trwasz w postępowaniu jakiego się wypierasz, a bez pokornego oczyszczenia duszy przed Kapłanem Kościoła Rzymsko Katolickiego nie ma dla ciebie ratunku.

  Na tym koniec z tobą ... bo ty sam jesteś własnym oskarżycielem i twoje ofiary.
 • @jax 21:47:09
  Jak na razie, biedny obłudniku Jaxsie, nie stać Cię na nic innego, tylko na fałszywe insynuacje.
  Jako sługa szatana pozostaje Ci trwanie w kłamliwych i fałszywych oskarżeniach pod adresem dzieci Bożych.
  Jażeli wiesz coś konkretnego na temat mojego postępowania, którego się rzekomo wypieram, to pozwalam Ci napisać o tym konkretnie. przytocz fakty, a nie zaśmiecaj zakładki katolickiej, gdyż podając się za katolika dyskredytujesz siebie samego i przy okazji Kościół Rzymsko-katolicki. Bo jak traktować organizację religijną przedstawiającą się jako jedyna prawowierna, a produkująca sługi szatana fałszywie i kłamliwie oskarżających dzieci Boże? Jesteś żywym obrazem owoców wpływu Watykanu na ludzi.

  A co do tzw. Kapłanów Kościoła Rzymsko Katolickiego. Jak myślisz, ilu z bałwochwalców Kościoła Rzymsko Katolickiego może być uprawnionych do tego, aby się mienić Kapłanami?
  Czy wg Ciebie bałwochwalca może być Kapłanem?
 • @von Finov 18:13:03 głosisz za Palikotem
  Robaczku wszystko co piszesz o sobie jest kłamstwem , oszczerstwem , tuszowaniem własnych występków i zdrad. Wybielasz się tylko swoją próżnością , jesteś więc pospolitym oszustem, a wszystko co robisz jest zwyczajnie podstępne, obrzydliwe

  Zawsze cię zdradzi obsesyjna nienawiść do KRK i do wartości jakie propaguje , sam jesteś żywą i zwyczajnie nieczysta pochwałą grzechów, które Kościół Rzymsko Katolicki zawsze potępia.


  Tymi narzędziami władasz biegle:
  ułuda – kapłaństwo , misja -nienawiśc do KRK , sztuczki – egzorcyzmy, „miłość” – kobiety pogubione , werbunek – zwodzenie przez internet , przekupstwo – bezdomni alkoholicy,

  Cel masz jeden /zebrać sobie prywatną trzodę/ a ten "uświęca" środki jakimi się posługujesz
 • @jax 23:54:36
  Jak widać, Rzymskiego-katolika Jaxa nie bardzo interesuje temat tego wpisu o Chrystusie Królu i woli skupiać się na fałszywym oskarżaniu dziecka Bożego.
  Łatwo się zorientować, że jako Rzymski-katolik nie bardzo potrafisz uczciwie i rzetelnie dyskutować trzymając się tematu i starając się dociekać prawd objawionych przez Boga w Bożym Słowie.


  ==Robaczku wszystko co piszesz o sobie jest kłamstwem , oszczerstwem , tuszowaniem własnych występków i zdrad.==

  Jak już pisałem wcześniej; upoważniam Cię do przedstawienia konkretów co do mojego występnego życia. A jeżeli potrafisz tylko fałszywie oskarżać dzieci Boże, to sam zaświadczasz o sobie, że jesteś sługą szatana.

  ==Zawsze cię zdradzi obsesyjna nienawiść do KRK i do wartości jakie propaguje ,==
  == sam jesteś żywą i zwyczajnie nieczysta pochwałą grzechów, które Kościół Rzymsko Katolicki zawsze potępia. ==


  Z tego co widzę, to musisz być obsesyjnym zwolennikiem bałwochwalstwa, symonii, okutyzmu, spirytyzmu, odstępczych kultów nieboszczyków, tradycji pogańskich obrządków, lekceważenia Bożego Słowa, fałszywego chrztu niemowlaków, fałszywej komunii zamiast Wieczerzy Pańskiej, facetów w sukienkach, niebiblijnych biskupów, korowodów obnoszących bałwany po miastach, zwodniczych demonów ukazujących się pod postacią kobiety w koronie...
  Nie chce mi się dalej mnożyć tych programowych grzechów i odstępstw od woli Boga objawionej przez Boga w Bożym Słowie.
  Bo twierdzenie, że KRK potępia powyższe grzechy jest nieuprawnione.

  W każdym razie, jeżeli będziesz chciał rzeczywiście królowania Chrystusa w Twoim życiu, to będziesz się musiał odwrócić od grzesznych praktyk do posłuszeństwa Chrystusowi.

  A co do nienawiści do KRK...
  Sprecyzujmy, co rozumiesz pod pojęciem KRK?
  Bo jeżeli KRK to instytucjonalna organizacja religijna, to jeżeli ta organizacja odwodzi od Boga i wypacza obraz Boga w pojęciu członków tej organizacji, to jest to zła organizacja.
  Jeżeli przyjmiemy, że KRK to wszyscy ludzie przypisani bezwiednie do tej organizacji i to zarówno tzw. laikat jak i zawodowcy sterujący nieświadomymi członkami dla własnych korzyści i wygody, to o ile działania organizacji są złe, fałszywe, ogłupiające ludzi, odciągające ludzi od realnego życia z Bogiem, to wszyscy Watykaniści mają się źle. W większości idą do piekła. I jak tu nienawidzieć biedaków idących na wieczny ogień piekielny, na wieczne cierpienia? Zarówno zwodzeni jak i zwodziciele są w tragicznej sytuacji.


  Czytając Twoje wpisy łatwo się zorientować, że nie znasz Bożego Słowa.
  Trudno rzeczowo dyskutować z dyletantem nie znającym nawet funkcjonowania swojego kościoła, swojej organizacji religijnej.

  Zacznik czytać Boże Słowo, gdyż Twoja ignorancja jest zawstydzająca dla innych Watykanistów.
 • @von Finov 11:44:57 Pozer z ciebie heretyku
  Nie masz możliwości by mi coś zezwolić. Nic nie będę tobie ułatwiał . To ty musisz szukać , tylko z tego powodu dzisiaj krążysz za mną .

  Kreujesz się na jedynego bezgrzesznego , masz się za jednego z dziesięciu dzięki którym ocalałaby Sodoma.

  Tak nie jest gdyż jesteś oszustem , zwodzicielem , przesiąkniętym nienawiścią wobec KRK tylko z tego powodu , że tam w Świętym Kościele Rzymsko Katolickim masz JEDYNĄ okazję oczyszczenia TWOJEJ DUSZY z całego oblepiającego ją przez lata plugastwa, zwykłego duchowego gnoju.
  Czy dzisiaj możesz to zrobić ? Czy ludzie tacy jak ty mogą to zrobić ? Nie ma takiej możliwości gdyż wolisz życie bez „ograniczeń” w fikcji własnej kapłańskiej fałszywej świętości i w bagnie bardzo ciężkich występków.

  Chcesz być święty ? Podejmij prawdziwy wysiłek ? To droga najpierw do konfesjonału .
  Dobrze wiesz że w KRK masz szansę oczyszczenia duszy.

  Wszystko co uczyniłeś jest bliskie wielu takim jak ty dzisiaj splugawiony , zacietrzewiony w nienawiści i własnej „nieomylności” . Musisz wiedzieć , że masz drogę ratunku.

  Nawet biedaku nie masz świadomości , że spełniasz wszystkie kryteria opisane przez polską mistyczkę,

  http://www.youtube.com/watch?v=4AJ1em5rt7M
 • ------------ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=YX6eoRTaoUc

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej